ferie

i

Autor: pixabay.com, WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EastNews

Ferie zimowe 2021 odwołane?! Co w zamian? Komentarz premiera

2020-11-21 11:24

Uczniowie uwielbiają ferie zimowe i czas, kiedy mogą po prostu odpocząć od szkolnych obowiązków. Co w takim razie z przerwą i odpoczynkiem, kiedy trwa pandemia? 21 listopada z rana odbyła się konferencja, podczas której premier Mateusz Morawiecki ujawnił plany rządu na nadchodzące ferie zimowe. Czy ferie w 2021 roku zostaną odwołane? Co będzie w zamian? O szczegółach dowiecie się na ESKA.pl.

Ferie zimowe 2021 odwołane?! W sobotni poranek 21 listopada, odbyła się konferencja prasowa, podczas której uczestniczył premier Mateusz Morawiecki. Dotyczyła ona oczywiście sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, a także tematów szkolnych. Premier podczas spotkania poinformował o wydłużonej nauce zdalnej, a także feriach zimowych, które jak się okazuje, będą inne niż dotychczas. O ile przedłużenia nauki zdalnej można było się spodziewać, to informacje dotyczące szkolnych ferii zimowych, zaskoczyły wiele osób. Zmiana dotyczy nie tylko terminu, ale również odpoczynku uczniów.

Ferie zimowe to czas na który każdy uczeń czeka z utęsknieniem. To niesamowita okazja, aby młodzież i dzieci przez dwa tygodnie zregenerowały siły i odpoczęły od szkoły, nauki, odrabiania lekcji i sprawdzianów. Uczniowie zawsze czekają na ten czas z utęsknieniem i nie mogą doczekać się, kiedy w końcu ich województwo będzie miało wolne. Ferie zimowe w 2021 roku będą wyglądać jednak nieco inaczej. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił zmiany!

ESKA XD EXTRA

Ferie zimowe 2021 - zmiana daty

Czy ferie zimowe w 2021 roku się nie odbędą? Możecie być spokojni - nic z tych rzeczy! Podczas sobotniej konferencji, premier Mateusz Morawiecki ogłosił zmiany. Otóż jak się okazuje decyzją rządu zimowa przerwa od szkoły nie będzie taka jak dotychczas. Chodzi o to, że ferie zimowe odbędą się dla wszystkich województw w jednym czasie, a nie tak jak było to wcześniej - cyklicznie, według ustalonego terminu. Premier przekazał, że przerwa w zajęciach szkolnych odbędzie się w całej Polsce między 4 a 17 stycznia. Dodatkowo dodał, iż nie będą możliwe wyjazdy na narty - Jeśli w ferie zostaniemy w domach wszyscy to jest szansa, że 17 stycznia będą się już pojawiać pierwsze dawki szczepionki. Co sądzicie o feriach zimowych w jednym terminie dla wszystkich województw? Koniecznie dajcie nam znać w sondzie poniżej.

Sonda
Ferie zimowe 2021 w jednym terminie to dobra opcja?