Fatalna wiadomość dla studentów. Nowe zasady się im nie spodobają

i

Autor: CANVA

Studia

Fatalna wiadomość dla studentów. Nowe zasady się im nie spodobają

2023-09-21 14:10

Rok akademicki 2023/2024 zbliża się wielkimi krokami, a studentów czekają kolejne zmiany. W tym roku nie można ich nazwać przyjemnymi. Niedawno wprowadzona zasada wiele osób może mocno zdenerwować. Zdecydowanie nie będą zadowoleni. O co chodzi? Mamy dla Was najważniejsze informacje!

Nowy rok akademicki 2023/2024 zbliża się nieubłaganie. Choć nie zapowiadało się na zmiany, okazuje się, że pora się na nie nastawić. Zdecydowanie nikt nie był na to gotowy. Studenci ewidentnie nie będą zadowoleni, ze względu na nowe zasady, dotyczące płatności. To może mocno skomplikować ich życia. Uczelnie będą miały prawo do tego, aby zwiększać czesne, które uczniowie szkół wyższych płacą za swoją edukację. Nowe prawo weszło w życie podczas wakacji i dla wielu będzie nieprzyjemną niespodzianką. To uczelnie zabiegały o to, aby wyglądało to w ten sposób. Jakie są regulacje oraz jak dokładnie ma to wyglądać? Szczegóły znajdziecie pod wideo!

ZOBACZ TAKŻE: Rok akademicki 2023/2024 - kiedy się zaczyna? Co musisz wiedzieć?

Najsławniejsza OSOBA jaką POZNALIŚCIE?! | Wywiadex RADIO ESKA

Czesne za studia - nowe zasady

Uczelnie wprowadzają nowe zasady, które nie przypadły do gustu studentom. Ze względu na uciążliwą podwyżkę cen, domagały się nowego zapisu w prawie. Jak dotąd studenci mieli zagwarantowane, że w ciągu lat nauki, nie będzie można podwyższyć czesnego. Od października 2023/2024 ma się to zupełnie zmienić. Uczelnie będą miały możliwość podwyższania cen raz do roku! Według ustawy istnieją jednak ograniczenia. Podwyżka nie może przekraczać wskaźnika inflacji, a finalnie 30% czesnego. Osoby, które kontynuują naukę nie muszą się o to martwić. Ten przepis dotyczy jedynie tych, którzy dopiero zaczynają swoja przygodę z edukacją wyższą!