Upały w Polsce

i

Autor: Andrzej Banas/Polska Press/East News

Fala upałów pędzi do Polski. Silny upał do 38 stopni przed nami

2022-06-25 10:17

Lato nie tylko w kalendarzu, ale i za oknem. Najnowsze prognozy pogody z pewnością ucieszą wszystkich tych, którzy z utęsknieniem wyczekiwali fali gorąca. Upały w Polscy staną się faktem już za moment! Jak podają synoptycy, możemy spodziewać się nawet temperatur na poziomie 38 stopni Celsjusza!

Upały w Polsce w czerwcu 2022 to nie żart! Jak podają synoptycy, możemy spodziewać się prawdziwej fali gorąca, która lada chwila uderzy w nasz kraj. Chociaż astronomiczne lato przyniosło raczej wielkie rozczarowanie, aniżeli powody do radości, najnowsze prognozy pogody jasno dają do zrozumienia, że lato w pełni zawita do nas pod koniec miesiąca. Przypomnijmy, że 21 czerwca przywitał nas opadami deszczu, spadkiem temperatury, a gdzieniegdzie nawet burzami z gradem! Wychodzi na to, że lato może i nieco się spóźniło, ale gdy już przyjdzie, to uderzy ze zdwojoną mocą. Pod koniec weekendu i na początku przyszłego tygodnia wskaźniki na termometrach pokażą ponad 30 stopni w niemalże całej Polsce. W niektórych miejscach upał sięgnie nawet 38 stopni! Można zatem spodziewać się wydania odpowiednich alertów.

Afrykańskie upały w Polsce w czerwcu 2022 - żar poleje się z nieba! Ponad 30 stopni to pewniak!

Sonda
Czy jesteście wrażliwi na zmiany pogody?

Upał w Polsce - czerwiec 2022

Fala gorąca pędzi do Polski i nie ogląda się za sobą! Jak wynika z raportów sporządzonych przez synoptyków, prawdziwego uderzenia ciepła powinniśmy spodziewać się już w ten weekend. W sobotę w niemalże całej Polsce odnotujemy 30 stopni. Najcieplej będzie jednak w kolejnych dniach. 27, 28 oraz 29 czerwca będą najgorętszymi dniami w tym roku! Wskaźniki na termometrach będą bowiem pokazywać około 35 stopni. Jak donosi serwis FaniPogody.pl, słupki rtęci lokalnie wzrosnąć mogą do nawet 38 stopni Celsjusza. Prawdopodobne jest zatem pobicie rekordu temperatury maksymalnej za czerwiec dla Polski, który padł w 2019 roku i wynosił 38.3. Czujecie już ten skwar?

Natsu o hejcie i aferze kamerkowej. To był moment przełomowy!