Burze z gradem

i

Autor: WOJCIECH JARGILO/SE/EAST NEWS // screen ze strony IMGW

Burze w całej Polsce! Prognoza pogody wielkim rozczarowaniem

2022-06-21 11:04

Pierwszy dzień astronomicznego lata zaskoczył, jednak zdecydowanie nie jest to pozytywne zaskoczenie. Jak podają synoptycy, 21 czerwca upłynie pod znakiem opadów deszczu oraz burz, które wystąpią właściwie w całym kraju. To przełoży się na spadek temperatur, które kilka dni temu dobiły nawet ponad 37 stopni!

Wiele osób zastanawia się, jakie będzie lato 2022. Ostatnie dni dały bowiem nadzieję na jedno z najcieplejszych w historii. Warto zauważyć, że 19 czerwca padł tegoroczny rekord ciepła. Na zachodzie naszego kraju odnotowano najwyższą dla tej części wartość 37.8 stopni Celsjusza. Synoptycy od razu zwrócili uwagę na fakt, że do pobicia krajowego rekordu pozostało bardzo niewiele, bo zaledwie pół stopnia. Pierwszy dzień astronomicznego lata, będący też najdłuższym dniem w roku, przyniósł nieoczekiwane zmiany w pogodzie. Zamiast ekstremalnego ciepła, dostaliśmy opady deszczu, a eksperci ostrzegają dodatkowo przed burzami. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada, że burze wystąpią właściwie na terenie całego kraju. W niektórych rejonach wydano już odpowiednie ostrzeżenia przed burzami z gradem i silnymi deszczem z burzami! Gdzie popada najmocniej? Gdzie jest burza w Polsce?

Jakie będzie lato 2022? REKORDOWE upały i tropikalne deszcze w wakacje! [PROGNOZA]

Sonda
Jakie masz plany na lato 2022?

Burze w Polsce 21 czerwca

Pierwszy dzień astronomicznego lata upłynie nam pod znakiem deszczu, burz, a nawet gradu - taką informację przekazali pracownicy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, który od 1919 roku monitoruje zmiany zachodzące w pogodzie. Jak podają eksperci, burze możliwe są niemalże w całym kraju. Na ogół będą one rozproszone, a zjawiska im towarzyszące nie powinny być intensywne. Są jednak takie rejony, których mieszkańcy szczególnie mocno odczują zmiany w pogodzie. Po 8:00 wydano ostrzeżenia przed burzami z gradem i silnym deszczem z burzami. Obejmują one jedynie wschodnią część kraju. Burzom towarzyszyć mogą też porywy wiatru o prędkości do 75 km/h.

Natsu o nowym projekcie, hejcie i związku z Dubielem