Sara James

i

Autor: Andres Putting/EBU

Eurowizja Junior 2021 ONLINE NA ŻYWO - wyniki, punkty, występy [RELACJA 19.12.2021]

2021-12-19 16:00

Przed nami dziewiętnasta edycja Konkursu Piosenki Eurowizji Dla Dzieci. 19 grudnia o godzinie 16:00 wystartuje jedno z najbardziej wyczekiwanych muzycznych wydarzeń tego roku. Tym razem swoje wokalne umiejętności zaprezentują reprezentanci z 19 państw. Polskę reprezentować będzie Sara James, która zaśpiewa piosenkę Somebody. Jeśli nie możecie samodzielnie śledzić tego wyjątkowego wydarzenia, bądźcie z nami i sprawdzajcie naszą relację na żywo!

Eurowizja Junior 2021 - WYNIKI, PUNKTY, WYSTĘPY. Eurowizja Junior na żywo [RELACJA LIVE]. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci to wyjątkowe wydarzenie, które otwiera młodym wokalistom drzwi do kariery muzycznej. Polska triumfowała już dwa razy - w 2018 roku zwyciężyła Roksana Węgiel, natomiast w 2019 roku statuetkę kryształowego mikrofonu zgarnęła Viki Gabor. Podczas tegorocznej Eurowizji Junior, nasz kraj reprezentować będzie Sara James, która zaśpiewa piosenkę Somebody. Młodej wokalistce towarzyszyć będą tancerze, którzy sprawią, że występ naszej reprezentantki będzie naprawdę wyjątkowy! Tegoroczna edycja Konkursu zapowiada się naprawdę nieźle, a nasza reprezentantka znajduje się w gronie faworytów.

Eurowizja Junior 2021 ONLINE NA ŻYWO - wyniki, punkty, występy [RELACJA 19.12.2021]

15:00

Witamy! Już za godzinę startuje jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń tego roku - 19. edycja Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci! Dziś na eurowizyjnej scenie swój talent wokalny zaprezentują reprezentanci 19 państw: Niemiec, Gruzji, Polski, Malty, Włoch, Bułgarii, Rosji, Irlandii, Armenii, Kazachstanu, Albanii, Ukrainy, Francji, Azerbejdżanu, Holandii, Hiszpanii, Serbii, Macedonii Północnej i Portugalii. Bądźcie razem z nami, zaczynamy punktualnie o godzinie 16:00.

15:10

Reprezentantka Polski Sara James, zaprezentuje się na scenie jako trzecia. 13-letnia artystka zaśpiewa piosenkę Somebody, którą napisali dla niej między innymi Patryk Kumór i Dominik Buczkowski, odpowiedzialni także za zwycięskie piosenki z Eurowizji Junior 2018 i 2019. Mowa o kawałkach Roksany Węgiel - Anyone I Want To Be oraz Superhero zaśpiewaną przez Viki Gabor.

ZOBACZ TAKŻE: Eurowizja Junior 2021 - kto kiedy występuje? [KOLEJNOŚĆ WYSTĘPÓW]

15:20

Warto pamiętać, że głosowanie na faworytów Eurowizji Junior 2021 jest darmowe i pierwszy etap trwa tylko do godziny 15:59. Głosy można oddawać na oficjalnej stronie konkursu. Drugi etap głosowanie rozpocznie się natomiast zaraz po zaprezentowaniu wszystkich występów. Widzowie i internauci, będą mieli zaledwie 15 minut na wybranie swojej ulubionej trójki. Co ważne, Polacy również mogą głosować na swoją reprezentantkę!

15:25

Przypomnijmy, że Eurowizja Junior 2021 odbywa się w tym roku we Francji, dokładnie na arenie La Seine Musicale w Boulogne-Billancourt, pod Paryżem.

15:30

Zostało już tylko 30 minut do rozpoczęcia Eurowizji Junior 2021! Warto wiedzieć, że tegorocznym hasłem Konkursu jest Imagine, czyli w polskim tłumaczeniu - wyobrażać sobie. Jest to nawiązanie do ubiegłorocznego zwycięskiego utworu J'imagine reprezentantki Francji - Valentiny Tronel, a także zachęta do kreatywności i realizacji marzeń. Logo natomiast nawiązuje do choinki - symbol zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i Paryża - symbol Wieży Eiffla.

15:40

Dzisiejsze wydarzenie we Francji poprowadzą: Élodie Gossuin, Olivier Minne oraz Carla. Jak wiadomo, prowadzący będą posługiwać się zarówno językiem angielskim, jak i francuskim. Co ciekawe, jednym z komentujących tegoroczną Eurowizję Junior z Paryża będzie prezenter TVP Aleksander Sikora i Marek Sierocki.

15:45

15:50

Kto kiedy występuje podczas Eurowizji Junior 2021? Kolejność wszystkich występów prezentuje się następująco:

 1. Niemcy – Pauline – Imagine Us
 2. Gruzja – Nikoloz Kajaia – Let’s Count The Smiles
 3. Polska – Sara James – Somebody
 4. Malta – Ike & Kaya – My Home
 5. Włochy – Elisabetta Lizza – Specchio (Mirror On The Wall)
 6. Bułgaria – Denislava i Martin – Voice Of Love
 7. Rosja – Tanja Mieżencewa – Mon Ami
 8. Irlandia – Maiú Levi Lawlor – Saor (Disappear)
 9. Armenia – Maléna –Qami Qami
 10. Kazachstan – Alinur Hazmin i Beknur Żunibekuły – Ертегі әлемі (Fairy World)
 11. Albania – Anna Gjebrea – Stand By You
 12. Ukraina – Ołena Usenko – Ważil
 13. Francja – Enzo – Tic Tac
 14. Azerbejdżan – Sona Azizowa – One Of Those Days
 15. Holandia – Ayana – Mata Sugu Aō Ne
 16. Hiszpania – Levi Díaz – Reír
 17. Serbia – Jovana i Dunja – Children’s Eyes
 18. Macedonia Północna – Dajte Muzika – Green Forces
 19. Portugalia – Simão Oliveira – O Rapaz

16:00

Wybiła godzina 16! Startuje 19. edycja Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, która odbywa się w tym roku we Francji. Transmisja wydarzenia jest dostępna nie tylko w internecie, ale także na antenie TVP1.

16:02

Eurowizja Junior 2021 rozpoczęta! Na scenę wyszła w złotej kreacji Valentina Tronel, która rok temu wygrała Konkurs organizowany w Polsce. Artystka powitała wszystkich widzów, a następnie na scenie ukazały się oczom wszystkich widzów tegoroczni reprezentanci dziewiętnastu krajów.

16:05

Widzowie mogą usłyszeć w tle piosenkę duetu Ofenbach - Be Mine. To właśnie oni muzycznym akcentem otworzyli tegoroczne wydarzenie.

16:08

Scena w Paryżu wygląda magicznie! W tle widać świecące choinki i błyszczące gwiazdki. Dominuje kolor niebieski i fioletowy, ale także widoczny jest złoty błysk.

16:11

Prowadzący Eurowizję Junior 2021 - Élodie Gossuin, Olivier Minne oraz Carla wyszli na scenę i zapowiedzieli pierwszego uczestnika konkursu. Na scenę wychodzi reprezentantka Niemiec - 13-letnia Pauline, która zaśpiewa piosenkę Imagine Us.

16:15

Podczas Eurowizji Junior 2021 50% głosów przyznają jurorzy, zaś drugie 50% - widzowie. Głosowanie na faworytów będzie ponownie możliwe po zaprezentowaniu wszystkich występów. Wówczas internauci będą mieli zaledwie 15 minut na wybranie swojej ulubionej trójki. Bądźcie czujni!

16:17

Przed nami 10-letni reprezentant Gruzji - Nikoloz Kajaia, który zaśpiewa piosenkę Let’s Count The Smiles.

16:20

Czas na Polskę! Scenę przejmuje 13-letnia Sara James, która zaprezentuje się z piosenką Somebody. Naszej reprezentantce towarzyszą młodzi tancerze z grupy Egurrola Dance Studio. Choreografia została przygotowana specjalnie na Eurowizję Junior 2021 przez Agustina Egurrolę.

16:23

16:24

Wiele osób uważa, że to właśnie Polska jest faworytką konkursu! Czy powtórzy sukces Roksany Węgiel i Viki Gabor?

16:25

Czas na Maltę, którą reprezentują Ike & Kaya z utworem My Home.

16:28

Przed nami Włochy. Ten kraj reprezentuje Elisabetta Lizza z rockową piosenką Specchio (Mirror On The Wall).

16:33

Za nami pięć występów. Teraz prowadząca Carla, przeprowadza krótki wywiad z uczestnikami, którzy byli już na scenie. Na początku podeszła do Sary James i wypytała ją o emocje, które jej teraz towarzyszą.

16:35

Przyszła pora na Bułgarię. Kraj ten reprezentuje duet - Denislava i Martin. Ich piosenka nosi tytuł Voice Of Love.

16:39

Kolejna na scenie pojawia się reprezentantka Rosji. Kraj ten reprezentuje Tanja Mieżencewa z pisoenką Mon Ami. Co ciekawe, Tanja drugi raz pojawia się na dziecięcej Eurowizji. Wcześniej można było podziwiać ją na konkursie w Gliwicach.

16:43

Przed nami reprezentant Irlandii - Maiú Levi Lawlor. Artysta zaśpiewa numer Saor (Disappear).

16:46

Jako dziewiąta na scenę wychodzi reprezentantka Armenii - Maléna. To właśnie ona, tuż obok Sary James jest faworytką tegorocznej Eurowizji Junior. 14-letnia Maléna zaśpiewa piosenkę Qami Qami.

16:51

Za nami połowa występów! Pora na reprezentację Kazachstanu. Ten kraj reprezentuje duet - Alinur Hazmin i Beknur Żunibekuły. Ich piosenka nosi tytuł Ертегі әлемі (Fairy World).

16:58

Po krótkiej przerwie, podczas której Carla ponownie rozmawiała z kolejnymi uczestnikami - reprezentantką Rosji i Armenii, przyszła pora na Albanię. Kraj ten reprezentuje Anna Gjebrea z numerem Stand By You.

17:03

Pora na reprezentantkę Ukrainy. To 14-letnia Ołena Usenko, która zaśpiewa piosenkę zatytułowaną Ważil. Co ciekawe, Ołena zaprzyjaźniła się podczas Eurowizji Junior 2021 z Polką Sarą James.

17:07

Jako trzynasty na scenie pojawia się reprezentant Francji. Mowa o Enzo, który zaśpiewa energiczną piosenkę Tic Tac. Czy Enzo powtórzy sukces swojej koleżanki Valentiny Tronel, która rok temu triumfowała w Warszawie? Wyniki tegorocznej Eurowizji Junior 2021 będą znane około godziny 18:30.

17:11

Czas na Azerbejdżan. Na scenę wychodzi Sona Azizowa, która zaśpiewa piosenkę One Of Those Days.

17:16

Na scenie Holandia i Ayana, która śpiewa piosenkę Mata Sugu Aō Ne.

17:19

Czas na krótką przerwę i wywiady z kolejnymi uczestnikami. Carla pyta reprezentantów o Eurowizję Junior i odczucia, które im towarzyszą.

17:22

Powoli zbliżamy się do końca. Przed nami cztery występy. Na scenie zobaczymy kolejno: Hiszpanię, Serbię, Macedonię Północną i Portugalię.

17:24

Jako szesnasty na scenę wychodzi Levi Díaz. To reprezentant Hiszpanii, który zaprezentuje się na scenie z numerem Reír.

17:29

Na scenie Serbia z piosenką Children’s Eyes. Śpiewają ją w duecie - Jovana i Dunja. Dziewczynkom towarzyszy magiczne tło, a mianowicie las, duże grzyby i lustro obok którego często tańczą.

17:32

To już przedostatni występ na tegorocznej Eurowizji Junior. Przed nami Macedonia Północna i grupa Dajte Muzika, która reprezentuje swój kraj z piosenką Green Forces.

17:35

Przed nami ostatni konkursowy wykonawca. Czas na Portugalię, która zamyka Eurowizję Junior 2021. Kraj ten reprezentuje Simão Oliveira z piosenką O Rapaz.

17:40

Za nami wszystkie konkursowe występy na Eurowizji Junior 2021! Po raz kolejny możliwe jest oddawanie głosów na faworytów na stronie vote.junioreurovision.tv. Do końca głosowania pozostało 15 minut!

17:42

Przypominamy, że Polacy również mogą oddawać głosy na swoją reprezentantkę - Sarę James. Organizatorzy przypominają właśnie wszystkie występy!

17:47

Na scenę wchodzi Valentina Tronel, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2020. Artystka śpiewa piosenkę J'imagine jednak w wersji świątecznej. Dzieje się magia!

17:48

17:52

19. reprezentantów z różnych części Europy, walczy we Francji o nagrodę główną i ogromną popularność. Wciąż trwa głosowanie online na faworytów!

17:57

Przed nami wspaniały występ wszystkich reprezentantów! Na scenie dzieje się prawdziwa muzyczna petarda! Wszyscy śpiewają piosenkę hymn Eurowizji Junior 2021- Imagine.

18:01

Głosowanie online Eurowizji Junior 2021 zostało zakończone! Niebawem poznamy zwycięzcę tegorocznego konkursu odbywającego się we Francji.

18:06

Gościnnie na scenie pojawia się Barbara Pravi z piosenką Voila, która zajęła drugie miejsce podczas Eurowizji 2021.

18:10

18:11

Lada moment poznamy wyniki Eurowizji Junior 2021! Kto wygra?

18:20

W pierwszej kolejności swoje głosy oddali Niemcy. Ten kraj przyznał nam 12 punktów, podobnie jak Irlandia. Na ten moment Polska jest na pierwszym miejscu, jednak co chwilę się to zmienia. Wśród faworytów: Polska, Francja, Azerbejdżan i Armenia.

18:24

Francja wskoczyła na pierwsze miejsce. Polska natomiast jest teraz tuż za tym krajem.

18:25

Na ten moment na pierwszym miejscu jest Francja. Na drugim Polska, a na trzecim Armenia. Czas na głosy internautów! Zaraz dowiemy się kto wygrał Eurowizję Junior 2021!

18:32

Punktacja tegorocznej Eurowizji Junior wygląda następująco:

Niemcy - 61 punktów
Gruzja - 163 punkty
Polska - 218 punktów
Malta - 97 punktów
Włochy - 107 punktów
Bułgaria - 77 punktów
Rosja - 124 punkty
Irlandia - 44 punktów
Armenia - 224 punkty
Kazachstan - 121 punktów
Albania - 84 punkty
Ukraina - 125 punktów
Francja - 197 punktów
Azerbejdżan - 161 punktów
Holandia - 43 punkty
Hiszpania - 77 punktów
Serbia - 86 punktów
Macedonia Północna - 114 punktów
Portugalia - 101 punktów

18:34

Eurowizję Junior 2021 wygrywa Armenia. Polska zajęła drugie miejsce.

18:36

To już koniec naszej relacji! Bardzo dziękujemy Wam za obecność. Jeżeli chcecie poznać wszystkie szczegóły tegorocznej Eurowizji Junior, zapraszamy do naszych artykułów na ESKA.pl! Miłego wieczoru!