Eurowizja 2022 - Serbia. Konstrakta myje ręce i śpiewa o włosach Megan Markle

2022-04-29 15:51

Eurowizja 2022 to impreza, która zawsze zwraca na siebie uwagę niemal całego świata. Co roku pojawiają się występy, które zbierają bardzo skrajne opinie. Tym razem na oryginalną i nowatorską propozycję postawiła Serbia. Reprezentuje ich Konstrakta, której występ z pewnością nie minie niezauważony. Niektórzy widzą to jako żart, ale w rzeczywistości to ważny manifest.

Eurowizja 2022 zaskoczy między innymi dzięki reprezentantce Serbii. Bałkański kraj wybrał swoją kandydatkę w publicznych preselekcjach, w których Konstrakta pokonała faworytki. Jej występ stał się absolutnym hitem internetu i już ma ponad 13 milionów wyświetleń. Artystka wykona w Turynie piosenkę z tytułem w języku łacińskim. In Corpore Sano to nie tylko utwór, ale też ważny manifest. Na pierwszy rzut oka występ Konstrakty może wydawać się żartem. Reprezentantka Serbii siedzi na krześle myjąc ręce i prosi o ręcznik otaczające ją postacie. Sam tekst również wydaje się być ironiczny, ponieważ pojawia się w nim pytanie, jaki jest sekret pięknych włosów Megan Markle. Jaki jest prawdziwy przekaz In Corpore Sano?

ZOBACZ TAKŻE: Ronela Hajati - kim jest reprezentantka Albanii na Eurowizji 2022? Rozgrzeje scenę do czerwoności!

Eurowizja 2022 - piosenki, które mogą wygrać konkurs

Konstrakta - In Corpore Sano

Piosenka In Corpore Sano to manifest Konstrakty. Artystka protestuje przeciwko braku ubezpieczenia zdrowotnego dla serbskich artystów. Konstrakta zwraca również uwagę na stereotypowe postrzeganie urody. Występ reprezentantki Serbii przez wielu porównywany jest do twórczości Mariny Abramović.

ZOBACZ TAKŻE: The Rasmus - kim są reprezentanci Finlandii na Eurowizji 2022? W przeszłości mieli megahit!

Eurowizja 2022 - kiedy i gdzie?

66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja 2022. Eurowizja odbędzie się w Turynie. Trzy koncerty - dwa półfinały i finał - odbędą się w hali Papa Alpitour, która jest w stanie pomieścić nawet 18 tysięcy widzów. To nie jest pierwsza międzynarodowa impreza, która się tam odbędzie. W 2006 roku Turyn gościł Zimowe Igrzyska Olimpijskie.