Eurowizja 2020 nie odbędzie się! Co dalej z koncertem i uczestnikami?

2020-03-18 15:27 PO
Eurowizja Junior 2019
Autor: Eska.pl

Eurowizja 2020 została odwołana! Wydarzenie, na jakie czekali fani w Europie nie odbędzie się, a wszystko za sprawą panującej pandemii, która postawiła pod znakiem zapytania wiele eventów, wydarzeń muzycznych oraz koncertów. Imprezy odwoływane są masowo, w tym również Eurowizja 2020. Co dalej z koncertem oraz jego uczestnikami? Zdradzamy na ESKA.pl

Eurowizja 2020 nie odbędzie się. 18 marca 2020 pojawiło się oficjalne oświadczenie EBU, czyli Europejskiej Unii Nadawców w sprawie Konkursu Piosenki Eurowizji 2020. Organizatorzy z wielkim żalem poinformowali fanów, że pomimo prób i sprawdzeniu wielu alternatyw, nie są w stanie zorganizować wydarzenia z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa. Odwołanie tak dużej imprezy odbiło się szerokim echem i zasmuciło fanów, tym bardziej biorąc pod uwagę fakt, że jest ona organizowana od 1956 roku. Niepewność jaką wywołała obecna pandemia zmusiła organizatorów do odwołania Konkursu Piosenki Eurowizji. Pozostaje jednak pytanie co dalej? Co w takiej sytuacji z koncertem i jego uczestnikami? Z oświadczenia umieszczonego na Facebooku Eurovision Song Contest wynika, że Eurowizja 2020 nie odbędzie się wcale, a wydarzenie zostaje przełożone na 2021 rok. W tym roku Konkurs Piosenki Eurowizji odbyłby się 65. raz, a naszą tegoroczną reprezentantką miała być wybrana spośród innych Alicja Szemplińska.

Eurowizja 2020 - co dalej?

Z oświadczenia EBU dowiadujemy się, że Konkurs Piosenki Eurowizji 2020 w tym roku nie dojdzie do skutku, a całe wydarzenie zostało przeniesione na 2021 rok i odbędzie się w Rotterdamie.

Alicja Szemplińska jedzie na Eurowizję 2020!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze