Eurowizja 2019 - zaskakujący wybór Holendrów!

2019-02-19 11:26 M.C.
Eurowizja 2019 - zaskakujący wybór Holendrów!
Autor: fot./screen/youtube.com/The voice of Holland Duncan Laurence

Państwa biorące udział w Eurowizji starają się wystawić do konkursu takich reprezentantów, którzy osiągnęli już sukces w kraju i mają na koncie co najmniej kilka hitów. Holendrzy postanowili jednak zastosować inną strategię. Wybrany przez nich piosenkarz to artysta, który nie może się pochwalić większymi sukcesami. Na ESKA.pl usłyszycie piosenki reprezentanta Holandii na Eurowizji 2019.

Eurowizja 2019 - ten festiwal, tak jak wszystkie jego poprzednie edycje, będzie okazją do zaprezentowania gwiazd z poszczególnych krajów szerokiej publiczności. Kraje zrzeszone w Europejskiej Unii Nadawców wyślą do Izraela wykonawców, którzy mają na koncie sukcesy (na przykład zespół Tulia, który będzie reprezentował Polskę, wygrał koncert premier podczas festiwalu Opole 2018). Dlatego właśnie tak bardzo zaskakuje wybór Holendrów. Na Eurowizję wysyłają bowiem niemal nieznanego wokalistę.

Przeczytaj też: Eurowizja 2019 - Bilal Hassani. Reprezentant Francji to nowa Conchita Wurst!

Duncan Laurence - kim jest tajemniczy reprezentant Holandii?

Holandia, podobnie jak Polska, wybierała swojego reprezentanta w wewnętrznym głosowaniu. Zadecydowano, że do Izraela pojedzie Duncan Laurence. Jego wybór zaskakuje, gdyż 24-letni wokalista nie jest znaną w kraju gwiazdą. Dlaczego więc postanowiono wystawić do konkursu właśnie jego?

Przeczytaj
Sergey Lazarew na Eurowizji 2019 - czy powtórzy się skandal sprzed dwóch lat?

Autor: AFP/EAST NEWS

Sergey Lazarew

Historia Eurowizji zna przypadki powrotów po kilku latach. Na scenie Konkursu Piosenki Eurowizji dwa razy występował między innymi Alexander Rybak z Białorusi - wokalista, który zwyciężył w 2009 roku, zaśpiewał znowu w 2018. Teraz szykuje się kolejny powrót. Rosjanie wysyłają do Izraela Sergeya Lazareva. O tym artyście było głośno z innego powodu. W 2016 roku oskarżano go o plagiat! Czy w 2019 raz jeszcze wzbudzi kontrowersje?

Duncan Laurence to wokalista, który w Holandii uchodzi za dopiero początkującego gwiazdora. W 2014 roku wziął udział w tamtejszej edycji The Voice, ale jego przygoda z programem zakończyła się na etapie półfinałowym.

Dunkan ukończył niedawno Rockacademy w Tilburg. Wokalista specjalizuje się w nastrojowych balladach i właśnie tego typu utwór zaprezentuje na Eurowizji 2019. Będzie to piosenka I Miss You.

Warto posłuchać też innych jego nagrań. na przykład Stolen Dance i Come Back Home.

Duncan Laurence na Eurowizji 2019 - skąd zaskakujący wybór Holandii?

Do tej pory Holendrzy starali się wybierać na Eurowizję reprezentantów, którzy są popularni w kraju. Dlaczego teraz zmienili strategię? Martijn van der Zande - jeden z holenderskich dziennikarzy - twierdzi, że mało znanego artystę łatwiej ukształtować na gwiazdę Eurowizji. Jakie szanse może mieć Duncan Laurence? Czy wokalista stanie się czarnym koniem Eurowizji 2019? Przekonamy się.

Najnowsze