Anglik coveruje Tulię - Pali Się w jego wersji brzmi naprawdę dziwnie

2019-05-10 11:53 M.C.
Anglik coveruje Tulię - Pali Się w jego wersji brzmi naprawdę dziwnie
Autor: fot./screen/youtube.com/TheWalrusWasDanny / TuliaVEVO Anglik coveruje Tulię

W 64 edycji Konkursu Piosenki Eurowizji reprezentuje nas grupa Tulia. Joanna Sinkiewicz, Dominika Siepka, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak, czyli członkinie zespołu, zasłynęły dzięki coverom wielkich światowych przebojów takich jak między innymi 'Enjoy the Silence' Depeche Mode. A jak wypada coverowanie ich własnych kompozycji? Możecie się o tym przekonać słuchając angielskiego muzyka, który zaprezentował własną wersję Pali się.

Tulia jedzie na Eurowizję 2019 z piosenką Pali się. Informację o repertuarze dziewczyn na konkurs podano w marcu. Nie obyło się bez kontrowersji związanych z teledyskiem do piosenki, ale sama kompozycja jest od początku doceniana przez słuchaczy i krytyków. Najwidoczniej spodobała się też pewnemu angielskiemu youtuberowi, który postanowił przygotować jej cover. Zaskoczeni? Będziecie jeszcze bardziej, gdy posłuchacie jego wersji. Trudno bowiem nie stwierdzić, że ta akustyczna aranżacja brzmi dość zaskakująco.

Przeczytaj też: Tulia wygra Eurowizję dzięki choreografii? To wyróżnia je spośród konkurencji!

Pali się - Angielski muzyk śpiewa po polsku!

Autorem nietypowego coveru piosenki Pali się jest Danny McEvoy. Na jego kanale można znaleźć wiele nagrań, na których Anglik przedstawia swoje własne, akustyczne wersje hitów rocka, popu, folku i innych gatunków muzycznych. Piosenkę Tulii uznał za wyjątkowo ciekawą i zauważył, że niektóre jej fragmenty są podobne do I am the Walrus, czyli wielkiego przeboju grupy The Beatles.

Co ciekawe Danny śpiewa eurowizyjną wersję Pali się, czyli tę, w której tylko fragment jest po angielsku. Muzyk zadaje sobie wiele trudu, by poprawnie wyśpiewać wszystkie polskie słowa piosenki. Jak mu to wychodzi? Dość osobliwie, ale i całkiem ciekawie! Przekonajcie się sami.

Danny McEvoy na pewno głosuje na Polskę w 64. Konkursie Eurowizji. My zaś przypomnijmy sobie oryginał piosenki Pali się w wykonaniu grupy Tulia.

Najnowsze