Eurowizja 2019 - DRUGI PÓŁFINAŁ. Czy możemy głosować?

2019-05-16 15:51 M.C.
Eurowizja 2019 - DRUGI PÓŁFINAŁ. Czy możemy głosować?
Autor: Ariel Schalit AP/Associated Press/East News Eurowizja 2019

Wielki finał 64. Konkursu Piosenki Eurowizji odbędzie się w sobotę 18 maja. Zanim jednak poznamy w nim zwycięzcę Eurowizji 2019, czeka nas drugi półfinał. W pierwszym brały udział reprezentantki Polski, a my mogliśmy oddawać głosy na piosenki innych państw. Czy 16 kwietnia też możemy głosować? Dowiedzcie się tego na ESKA.pl.

Eurowizja 2019 - drugi półfinał to kolejny dzień muzycznych starań o wstęp do wielkiego finału zaplanowanego na 18 maja. Pierwszy półfinał już za nami. Niestety z 64. Konkursem Piosenki Eurowizji pożegnała się po nim Tulia. My jednak wsparliśmy tego dnia reprezentantów innych krajów. Dalej przeszły między innymi Grecja, Cypr i Czechy. W drugim półfinale również występują ciekawi artyści. Czy będziemy mogli na nich zagłosować?

Przeczytaj też: Eurowizja 2019 - półfinał 16.05. Kto wystąpi w drugim półfinale konkursu?

Czy głosujemy w drugim półfinale Eurowizji 2019?

Zasady półfinałów Eurowizji są proste. W każdym bierze udział 20 reprezentacji, które wylosowały kolejność już wcześniej. Do finału przechodzi 10 muzycznych ekip z każdego koncertu półfinałowego. W tym etapie nie biorą udziału tylko kraje Wielkiej Piątki, które mają zagwarantowany start w finale.

Jak wygląda głosowanie w półfinale? Mechanizm jest tak sam, jak w finale - kraje oddają głosy na wszystkich, oprócz własnych reprezentantów. Różnica między głosowaniem półfinałowym a finałowym polega na tym, że w półfinałach oddawać głosy mogą tylko mieszkańcy tych państw, które występują danego dnia. Polska startowała 14 maja. Oznacza to, że 16 nasze głosy nie będą liczone. Warto o tym pamiętać, bo opłata za sms wysłany 16 maja i tak będzie pobierana.

Najnowsze