Finał Eurowizji 2019 - dlaczego nie ma Tulii?

2019-05-18 21:17 M.C.
Tulia
Autor: Vladimir Astapkovich/SPUTNIK Russia/East News

Finał 64. Konkursu Piosenki Eurowizji to występy dwudziestu najlepszych państw z półfinałów oraz krajów tak zwanej "wielkiej piątki", która zawsze ma zapewniony udział w najważniejszym koncercie. Niestety w tym gronie nie ma reprezentantek Polski. Dlaczego grupa Tulia nie śpiewa w finale Eurowizji 2019 w Izraelu? Odpowiadamy na ESKA.pl.

Finał Eurowizji 2019 - dlaczego nie ma Tulii? To pytanie, które zadają sobie wszyscy w kontekście najważniejszego koncertu tegorocznego wydarzenia. Na 64. Konkurs Piosenki Eurowizji zgłosiło się w sumie 41 reprezentacji państw zrzeszonych w Europejskiej Unii Nadawczej. W tej grupie były też Polki. Folkowe dziewczyny nie zaprezentują jednak piosenki Pali się podczas finału 18 maja. Jaki jest tego powód?

Przeczytaj też: Eurowizja 2019 FAWORYCI - kto może wygrać w Izraelu?

Finał Eurowizji 2019 bez Tulii

Finał Eurowizji 2019 to wielkie muzyczne wydarzenie, które odbywa się 18 maja. Na scenie w Tel Awiwie występuje 25 reprezentacji. Którejś z nich eurowizyjne trofeum przekaże Netta, która wygrała ubiegłoroczną edycję. Niestety Tulia nie ma już na to najmniejszych szans.

Nasze reprezentantki zaprezentowały się podczas pierwszego półfinału konkursu, który odbywał się w środę 14 maja. W Izraelu wykonały piosenkę, Pali się. Utwór był doceniany przez słuchaczy i krytyków, ale eksperci od początku nie dawali Tulii szans na wysokie miejsce w Eurowizji 2019.

Niestety ich przewidywania się sprawdziły. Po głosowaniu okazało się, że Polki znalazły się poza dziesiątką awansującą do finału. Z tego powodu Tulia nie śpiewa 18 maja. Zespół zaliczył jednak wielką przygodę, którą była możliwość reprezentowania kraju w Eurowizji. Występy dodadzą im wiatru w żagle.

Przeczytaj: Eurowizja 2019: Tulia odpadła w półfinale! Dlaczego i co dalej z zespołem?

Najnowsze