Ekipa Friza wyceniona na ogromne pieniądze. Ta KWOTA wbija w fotel!

2021-10-25 12:17
Ekipa Friza wyceniona na ogromne pieniądze. Ta KWOTA wbija w fotel!
Autor: Daniel Szura Ekipa Friza wyceniona na ogromne pieniądze. Ta KWOTA wbija w fotel!

Ekipa Friza nie ma sobie równych, jeśli chodzi o aktywność w polskim internecie. Filmy, muzyka, odzież, a teraz jeszcze giełda. Wszystko to przynosi ogromne zyski, które przekładają się na popularność. Ile warta jest Ekipa Friza? Ile pieniędzy kosztuje projekt, który założył Karol Wiśniewski? Przekonajcie się sprawdzając już teraz.

Ekipa Friza to już nie tylko filmy na YouTube. To także muzyka, produkty spożywcze i papiernicze, parki rozrywki, ubrania z logiem Ekipatonosi, a niebawem także giełda! Choć te wszystkie poboczne aktywności, to efekt systematyczności i pracowitości, jaką na początku kariery wykazywał się młody Youtuber. W październiku 2010 roku, Karol Wiśniewski, założył kanał, na którym dziś znajduje się 559 filmów. Wszystkie, w sumie mają blisko w 2 miliardy wyświetleń. Do tego dochodzi liczba subskrypcji, a tych ma ponad 4,5 miliona. Pomimo, iż Friz nie jest najpopularniejszy na YouTube, to tak naprawdę dzięki internetowemu sukcesowi stał się jednym z najbogatszych twórców na popularnej platformie. Sukces Wiśniewskiego, to sukces wszystkich przyjaciół tworzących pozytywnie zwariowaną Ekipę. Projekt, który oprócz Friza, tworzy Wersow, Tromba, Marcysia, Wujek Łuki, Fusiałka, Mini Majk, Krzychu, Murcix, Patec i Nowciax, wyceniany jest na bardzo dużą sumę pieniędzy. 

Friz przekazał DUŻE PIENIĄDZE dla powodzian. Ten gest poruszy największych twardzieli!

Dawid Kwiatkowski w ESKA Live! [ZAPOWIEDŹ]

Ekipa Friza - wartość [KWOTA]

Ekipa Friza wie, że żeby zarobić, trzeba zainwestować. Zarobione przez twórców pieniądze są nieustannie wydawane na kolejne pomysły, przynoszące w późniejszym etapie zyski. Biznesowo, Karol Wiśniewski i jego przyjaciele weszli na najwyższy poziom. Dowodem na to jest zbliżające się wejście na spółkę giełdową, jako Ekipa Holding. Jak podał ISB News, w procesie giełdowym, Ekipa Friza została wyceniona na prawie ćwierć miliarda złotych. Mowa o kwocie ponad 252 milionów złotych.

Jak podał serwis money.pl, oprócz przynoszącej zyski działalności Ekipatonosi oraz Ekipa Management, w fazę realizacji wchodzą przedsięwzięcia spod znaku produkcji filmowej czy gamingu. Sam Friz jest założycielem Ekipy i przewodniczącym rady nadzorczej Ekipa Holding, Karol Friz” Wiśniewski. Prezesem Ekipa Holding jest natomiast Krzysztof Misiałkiewicz.

Ekipa Friza - zarobki [KWOTA]

Ekipa Holding na początku wakacji 2021 pochwaliła się, że przychody ze sprzedaży albumu, wyłącznie w przedsprzedaży, wyniosły 2,7 mln brutto, co na czysto przyniosło zysk 2,2 mln złotych netto, w tym przychód ze sprzedaży fizycznej wersji płyty 1 424 249,30 zł. W lipcu 2021 natomiast pojawiły się kolejne dane, jeśli chodzi o zarobki Ekipy Friza za płytę. Pierwszy singiel z albumu Sezon 3, czyli utwór 3KIPA, otrzymał certyfikację diamentowej płyty, przysługującą singlom, z których przychód przekroczył 200 000 zł. Wyróżnienia otrzymały również pozostałe single z albumu. Twórcy za piosenkę Chill zgarnęli platynową płytę i zarobili 40 000 zł. Natomiast za utwór Zaebyście i Zygzak, które znacie z Rap 20 w Radiu ESKA, Ekipa otrzymała złotą płytę a na ich koncie pojawi się przychód 20 000 zł.

Fusiałka z Ekipy Friza nabrała swojego ojca. Jego reakcja robi furorę

Ekipa Friza zarobiła, nie tylko ze sprzedaży płyty w wersji fizycznej, ale także tworząc teledyski utworów, czy za odtworzenia w serwisach streamingowych:

  • Ekipa - zarobki za teledyski: 3kipa, Zaebyście: 351 623,62 zł (stan na maj 2021)
  • Ekipa - zarobki za odtworzenia w serwisie cyfrowym: 161 369 zł netto ze Spotify (dane szacunkowe)
  • Ekipa - zarobki za sponsorów: 265 000 zł netto - od sponsorów

W połowie 2020 roku pisaliśmy, iż Friz przy odpowiednich algorytmach zarabia 2-3 tysiące w górę za 1 milion wyświetleń. Biorąc pod uwagę, że Friz doda na swój kanał 4 produkcje w miesiącu, a każda z nich osiągnie minimum 3 miliony wyświetleń, to na konto twórcy i jego przyjaciół może wpłynąć kwota przekraczająca 20 tysięcy złotych. Warto jednak pamiętać, iż jest to uśredniona kwota, a zarobki na YouTube nie są równe. Karol Wiśniewski, swego czasu ujawnił, w programie Duży w Maluchu, ujawnił, iż rocznie na konto jego firmy wpływa 10 milionów złotych.

Ile Friz zapłacił za pierścionek zaręczynowy dla Wersow? Sporo…

Sonda
Ekipa Friza - czy cieszysz się z sukcesów twórców?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze