Egzamin ósmoklasisty - wyniki testów próbnych są fatalne! Co poszło najgorzej?

2019-02-07 11:49
egzamin
Autor: East News / PAWEL RELIKOWSKI / POLSKA PRESS

W 2019 roku odbędzie się pierwszy egzamin ósmoklasisty. Niestety, wyniki testów próbny pozostawiają wiele do życzenia.

Egzamin ósmoklasisty po raz pierwszy zdawać będą uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych. Nowy test ma w przyszłości całkowicie zastąpić egzamin gimnazjalny, a na jego podstawie wybierani będą chętni do szkół średnich. Im więcej punktów uda się uzyskać, tym większa szansa, że dostaniemy się do naszej szkoły marzeń. Próbny egzamin ósmoklasisty odbył się w połowie grudnia 2018. Nauczyciele zakończyli już sprawdzanie prac. Niestety, wyniki dalekie są od zadowalających! 

Egzamin ósmoklasisty - WYNIKI. Co poszło najlepiej? 

Wyniki próbnego egzaminu ósmoklasisty nie budzą entuzjazmu. Test okazał się trudniejszy niż spodziewała się większość uczniów. Na stronie www.wsip.pl przeanalizowane zostało blisko 53 000 wyników około 17 000 uczniów z całego kraju. Średni wynik egzaminu wyniósł zaledwie 40%!  Siódmoklasiści najlepiej poradzili sobie z językiem polskim, jednak i tu nie było rewelacyjnie. Średni wynik to 48%. Do nauki nie pozostało już wiele czasu. Egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach 15-17 kwietnia 2019.

Mam Talent - finalista programu walczy z ciężką chorobą!

Egzamin ósmoklasisty - co poszło najgorzej?

Najgorsze wyniki uczniowie osiągnęli z języków obcych. Zdecydowanie najsłabiej poszło zdającym język rosyjski. Średnio udało się im osiągnąć jedynie 29%.

Nietypowe zadanie od Dody. Kazała fanom... odejmować jej IQ!

Egzamin ósmoklasisty - WYNIKI. Wszystkie przedmioty

Poniżej możecie zobaczyć wyniki procentowe ze wszystkich części egzaminów:

  • język polski – 48%
  • matematyka – 44%
  • język niemiecki – 36%
  • język angielski – 45%
  • język rosyjski – 29%

Prawo jazdy 2019 CENA - ile kosztuje wyrobienie kategorii B?

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze