Prawo jazdy 2019 CENA - ile kosztuje wyrobienie kategorii B?

2019-02-06 14:10 M.C.
Prawo jazdy 2019 CENA - ile kosztuje wyrobienie kategorii B?
Autor: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Ile zapłacimy za wyrobienie prawa jazdy w 2019 roku? Na ESKA.pl piszemy o kwotach, jakie wydamy na licencję kategorii B.

Prawo jazdy 2019 - cena za wyrobienie dokumentu interesuje każdego, kto chce w tym roku zdobyć uprawnienia do kierowania pojazdem. Najpopularniejszą kategorią jest kategoria B. Uprawnia ona do prowadzenia aut osobowych. Warto sprawdzić, ile kosztuje jej wyrobienie. Czy zapłacimy więcej niż w 2018 roku?

Prawo jazdy 2019 - za co trzeba płacić?

Na ostateczną cenę prawa jazdy składają się koszty związane z poszczególnymi formalnościami, kursem i oczywiście egzaminami. Każdy planujący wyrabianie kategorii B w 2019 roku musi się przygotować na wydatki związane z badaniami lekarskimi, wyrobieniem zdjęć, opłatą za kurs oraz opłatami za egzamin teoretyczny i praktyczny.

Prawo jazdy 2019 ZMIANY - utrudnią czy ułatwią życie kierowcom?

Orientacyjna cena prawa jazdy 2019

Niektóre opłaty są stałe, inne zaś zależą od czynników takich jak chociażby miejsce zamieszkania (drożej jest w dużych miastach). Najwięcej płaci się za kurs w szkole jazdy. Zakładając, że chcemy wyjeździć podstawową liczbę godzin podczas kursu, a potem zdamy za pierwszym razem, orientacyjne ceny mogą wyglądać następująco:

  • Badanie lekarskie – 200 zł
  • Zdjęcie do dokumentu – około 40 zł
  • Opłata za kurs prawa jazdy - około 2000 zł
  • opłata za egzamin praktyczny - 30 zł
  • opłata za egzamin teoretyczny - 140 zł

Ostateczna kwota może więc wynieść około 2500 zł. Należy jednak wziąć pod uwagę, że ta cena może się wahać nawet o kilkaset zł!

Prawo jazdy kategorii B - uprawnienia zostaną rozszerzone

Prawo jazdy 2019 - czy będzie drożej?

Wiele osób zastanawia się, czy za wyrobienie prawa jazdy zapłacimy więcej niż w 2018 roku. Okazuje się, że to bardzo prawdopodobne. W kursy prawa jazdy wliczona jest cena paliwa, a w związku z nowymi opłatami wprowadzonymi przez rząd, właściciele szkół mogą zdecydować się na podwyżki.

Najnowsze