Egzamin ósmoklasisty i matura przełożone jak w zeszłym roku? Jest odpowiedź MEiN!

2021-01-14 15:07 MK
Matura
Autor: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

W ostatnich dniach sporo mówi się o powrocie uczniów do szkół. Oficjalnie wiadomo już, że do placówek jako pierwsi powrócą uczniowie klas 1-3. W czwartek odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra edukacji, w trakcie której wypowiedział się on na temat zmiany terminów egzaminów ósmoklasisty i maturalnego.

Egzamin ósmoklasisty i matura przełożone na inny termin? Odpowiedzi na to pytanie udzielił podczas czwartkowej konferencji prasowej szef Ministerstwa Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek. Zgodnie z zapowiedziami 14 stycznia odbyło się spotkanie z minister edukacji dotyczące powrotu uczniów w klasach 1-3 do nauki stacjonarnej po feriach zimowych i dodatkowego wsparcia dla nauczycieli, którzy będą kontynuować swoją pracę w formie zdalnej. Nalezy pamiętać o tym, że wciąż nie zapadła decyzja dotycząca powrotu starszych uczniów do szkół. Szef MEiN podkreślił, że w obecnej sytuacji epidemiologicznej nie można podejmować daleko idących decyzji. Wcześniej, w wywiadzie dla Onet.pl przyznał, że niewykluczone, że ósmoklasiści i maturzyści wrócą do placówek w lutym. 

Kwestii przygotowujących się do egzaminów uczniów dotyczyło jedno z pytań zadanych ministrowi Przemysłowi Czarnkowi. Mianowicie, chodzi o zmianę terminów odbywania się egzaminów ze względu na pandemię koronawirusa i brak możliwości kontynuowania nauki w formie stacjonarnej. Szef resortu jasno przedstawił swoje stanowisko.

Egzamin ósmoklasisty i matura 2021 przełożone?

W tym roku egzaminy ósmoklasisty i maturalne odbędą się na innych zasadach. Zgodnie z opublikowanym 16 grudnia 2020 roku rozporządzeniem zmianie uległy wymagania. Zdający mogą liczyć na mniejszą ilość zagadnień. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ.

Podczas konferencji z dnia 14.01 padło pytanie, czy podjęto decyzję o zrezygnowaniu z przedmiotu do wyboru na egzaminie ósmoklasisty. Szef MEiN rozwinął wypowiedź i zaprzeczył, jakoby terminy czy zakres zagadnień miał ulec zmianie. 

- Decyzje dotyczące egzaminów ósmoklasisty i maturalnych podejmowaliśmy jeszcze w ubiegłym roku i nic się nie zmieniło. (...) Egzaminy będą we właściwym terminie. Zakres materiału wymagany na egzamin ósmoklasisty i maturalny określony został rozporządzeniem z 16 grudnia - powiedział.

ESKA XD #013
Najnowsze