Uczniowie na sali egzaminacyjnej

i

Autor: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Egzamin ósmoklasisty 2022 polski - ile trwa minut? Kiedy start, kiedy koniec?

2022-05-23 15:01

Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego już za moment. Uczniowie, którzy zmierzą się z arkuszem, poszukują odpowiedzi na najbardziej podstawowe pytania związane z organizacją sesji egzaminacyjnej. Ile test ósmoklasisty trwa minut? O której się zacznie? Dokładne informacje znajdziecie w poniższym artykule.

Spis treści

  1. Egzamin ósmoklasisty 2022 polski - godzina rozpoczęcia
  2. Egzamin ósmoklasisty 2022 polski - ile trwa

Egzamin ósmoklasisty 2022 polski - o której się zaczyna i ile trwa? Te pytania wydają się kluczowe, kiedy mówi o zbliżającej się wielkimi krokami sesji egzaminacyjnej. Już 24 maja wszyscy ósmoklasiści z całej Polski przystąpią do egzaminu ósmoklasisty, który ma na celu sprawdzić zdobytą przez nich wiedzę. Przez trzy najbliższe dni przyszli absolwenci szkół podstawowych będą musieli mierzyć się z arkuszami CKE z języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego. I choć egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać, przystąpienie do niego jest obowiązkowe. W innym przypadku ukończenie roku szkolnego nie będzie możliwe. Na chwilę przed egzaminem ósmoklasisty z języka polskiego warto przypomnieć sobie najważniejsze informacje, takie jak godzina rozpoczęcia oraz czas trwania. Wszystko, co musicie wiedzieć na temat organizacji egzaminu ósmoklasisty, podrzucamy poniżej.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022 - kiedy będą? Jak sprawdzić wyniki egzaminu 8-klasisty?

Sonda
Którego przedmiotu na egzaminie ósmoklasisty obawiasz się najbardzie?

Egzamin ósmoklasisty 2022 polski - godzina rozpoczęcia

O której godzinie egzamin ósmoklasisty z języka polskiego? Uczniowie rozpoczną sesję egzaminacyjną we wtorek - 24 maja - o godzinie 9:00. Rozpieczętowanie przygotowanych przez CKE arkuszy nie będzie możliwe przed wybiciem tej godziny.

Egzamin ósmoklasisty 2022 polski - ile trwa

Uczniowie poszukują też informacji na temat tego, ile trwa egzamin ósmoklasisty. Według podawanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną danych na rozwiązanie testu ósmoklasisty z polskiego przewidziano dokładnie 2 godziny, czyli 120 minut. W tym czasie uczniowie kończący naukę w szkołach podstawowych będą musieli zmierzyć się z zadaniami zamkniętymi i otwartymi, jak również napisać dłuższą wypowiedź.

Kayah szczerze o Viki Gabor i Sarze James. Jesteśmy świadkami narodzin legend!