Egzamin Ósmoklasisty 2022 - nowy przedmiot wprowadzony? Dyrektor CKE nie ma wątpliwości

Egzamin Ósmoklasisty 2022 - nowy przedmiot wprowadzony? Dyrektor CKE nie ma wątpliwości
Autor: Adam STASKIEWICZ/East News Egzamin Ósmoklasisty 2022 - nowy przedmiot wprowadzony? Dyrektor CKE nie ma wątpliwości

Nowy przedmiot na egzaminie ósmoklasisty 2022 wzbudza emocje. Oznaczałoby to również, że egzamin na koniec szkoły podstawowej będzie trwać cztery dni, a nie trzy, jak było do tej pory. Czy nowy przedmiot zostanie wprowadzony? Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej wyjaśnił, jakie jest jego zdanie w tej kwestii.

Spis treści

  1. Egzamin Ósmoklasisty 2022 - nowy przedmiot
  2. Egzamin ósmoklasisty 2022 - przedmiot, zasady, arkusze
  3. Egzamin ósmoklasisty 2022 - zmiany: dlaczego?

Egzamin Ósmoklasisty 2022 - nowy przedmiot wprowadzony? Uczniowie obawiają się, że dojdzie do tego, iż będą pisać egzamin na koniec szkoły podstawowej przez cztery dni. Czy faktycznie nowy przedmiot na egzaminie ósmoklasisty 2022 zostanie wprowadzony? Dyrektor CKE, Marcin Smolik, nie ma wątpliwości Centralna Komisja Egzaminacyjna rekomenduje odłożenie w czasie wprowadzenia egzaminy z czwartego przedmiotu na egzaminie ósmoklasisty. Ostateczną decyzję w tej sprawie ogłosi minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Matura 2021 przesunięta o 6 tygodni?! Nowa data egzaminu ratunkiem dla uczniów

Matura 2021: Próbny egzamin z matematyki. Jak poszło maturzystom w Bydgoszczy?

Egzamin Ósmoklasisty 2022 - nowy przedmiot

Nowy przedmiot na egzaminie ósmoklasisty 2022 wzbudza emocje. Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik pytany był we wtorek w RMF FM, czy w związku z tym, że uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych i uczniowie szkół ponadpodstawowych od końca października uczą się zdalnie, planowane są zmiany w przyszłorocznym egzaminie ósmoklasisty i na maturach, m.in. czy utrzymane będzie wprowadzenie od przyszłego roku czwartego egzaminu na egzaminie ósmoklasisty.

Dzisiaj mieliśmy spotkanie w tej sprawie z ministrem Czarnkiem. Wszystkie decyzje będzie już jutro na konferencji przekazywał pan minister

- odpowiedział. Dopytywany był, jaka jest rekomendacja CKE, czy jest za odłożeniem w czasie wprowadzenia czwartego egzaminu. My bylibyśmy za takim rozwiązaniem. Ostateczną decyzję będzie jutro przekazywał minister Czarnek - zaznaczył Smolik.

Egzamin ósmoklasisty 2022 - przedmiot, zasady, arkusze

Egzamin ósmoklasisty jest obecnie trzydniowy: pierwszego dnia ósmoklasiści zdają egzamin z języka polskiego, drugiego z matematyki, trzeciego z wybranego języka obcego nowożytnego, przy czym uczeń może wybrać tylko ten język, którego uczył się w szkole jako przedmiotu obowiązkowego. W takiej formie trzy dni, trzy egzaminy egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony tylko do tego roku. Od roku szkolnego 2021/2022 roku egzamin ma trwać cztery dni uczniowie będą zdawali także egzamin z przedmiotu do wyboru. W tej grupie znalazły się: biologia, chemia, fizyka, geografia i historia.

Egzamin ósmoklasisty 2022 - zmiany: dlaczego?

Wraz z wydłużaniem nauki w szkołach podstawowych do ośmiu lat od roku szkolnego 2017/2018 zaczęto wprowadzać stopniowo nową podstawę programową nauczania, począwszy od klasy I, IV i VII. Wprowadzając reformę, zdecydowano, że egzamin z pełnej czterodniowej formule jako pierwsi zdawać będą uczniowie, którzy od IV klasy uczą się zgodnie z nową podstawą. Są to uczniowie, którzy w tym roku szkolnym uczą się w klasach VII szkoły podstawowej.

Egzamin Ósmoklasisty 2021 - DATA, TERMINY. Kiedy jest egzamin na koniec szkoły?

Od kilku miesięcy zbierane są w internecie podpisy pod apelem do szefa MEiN o przesunięcie wprowadzenia czwartego przedmiotu egzaminacyjnego. Sygnatariusze apelu wskazują, że fizyka i chemia to przedmioty, których uczniowie uczą się dopiero od VII klasy oraz, że są to przedmioty, których nauka jest bardzo trudna w formie zdalnej, więc uczniowie mogą mieć zaległości niemożliwe do nadrobienia w przyszłym roku szkolnym.

Najnowsze