Egzamin ósmoklasisty 2022 MATEMATYKA - co zabrać? Jakie przybory można wziąć?

i

Autor: Pixabay Egzamin ósmoklasisty 2022 MATEMATYKA - co zabrać? Jakie przybory można wziąć?

Egzamin ósmoklasisty 2022 - co trzeba zabrać na matematykę? Jakie przybory wziąć?

2022-05-25 8:12

Egzamin ósmoklasisty 2022 to niezwykle ważne przeżycie dla każdego ucznia. Tegoroczna sesja egzaminacyjna ruszyła, a wielu z was z pewnością zastanawia się, co trzeba zabrać na matematykę i jakie przybory są dozwolone. Rozwiewamy wasze wątpliwości! Sprawdźcie, z czym was wpuszczą na egzamin ósmoklasisty z matematyki.

Egzamin ósmoklasisty 2022 - co trzeba zabrać na matematykę? Jakie przybory wziąć? Te pytania dręczą zapewne wielu z was. Egzamin z matematyki już sam w sobie wiąże się z olbrzymim stresem, a dochodzi do tego jeszcze niepokój o to, co właściwie możemy, a nawet powinniśmy, ze sobą zabrać. By rozwiać wasza wątpliwości sprawdziliśmy, co trzeba zabrać na egzamin ósmoklasisty 2022 z matematyki, a z jakimi przyborami was nie wpuszczą. Wszystkie szczegóły znajdziecie poniżej.

ZOBACZ TAKŻE: Lista kontrolna na egzaminie ósmoklasisty 2022 - co to jest? Ważne zasady dla uczniów

Egzamin ósmoklasisty 2022 - co trzeba zabrać na matematykę? Jakie przybory wziąć?

Egzamin ósmoklasisty 2022 z matematyki odbędzie się w środę 25 maja 2022 roku o godzinie 9:00. Uczniowie otrzymają wówczas arkusze i przystąpią do sprawdzianu, który opatrzony jest szczegółowym rygorem. Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała oficjalne wytyczne dotyczące tego, co należ zabrać ze sobą na egzamin ósmoklasisty 2022. Są to przede wszystkim: dowód osobisty/ legitymacja szkolna i niezmywalny długopis z czarnym tuszem (najlepiej sztuk kilka, tak na wszelki wypadek).

A co trzeba zabrać na matematykę? Podczas egzaminu ósmoklasisty 2022 wymagana jest linijka. Nie możecie jednak zabrać kalkulatora, telefonu, odtwarzacza MP3 (i jemu podobnych), ani nawet ołówka. Wszystkie zadania należy wykonywać czarnym nieścieralnym długopisem, w tym nawet rysunki przy użyciu linijki.

Do sali egzaminacyjnej nie można wnosić żadnych urządzeń telekomunikacyjnych, np. telefonów komórkowych, odtwarzaczy mp3, smartwatchy, ani korzystać z nich w tej sali. Złamanie powyższej zasady będzie każdorazowo skutkować unieważnieniem egzaminu z danego przedmiotu - czytamy w informatorze CKE odnośnie egzaminu ósmoklasisty 2022.

Egzamin ósmoklasisty 2022 - jak się ubrać?

Na egzaminie ósmoklasisty 2022 niezmiennie obowiązuje strój galowy. Nie musi być to od razu garnitur, czy garsonka. Wystarczy schludna biała koszula (w ostateczności koszulka) oraz granatowe (w ostateczności czarne lub szare) spodnie, lub spódnica. Do ubrania wymagane są również eleganckie buty (na czas egzaminów porzućcie zatem sneakersy).

ZOBACZ TAKŻE: Odpowiedzi do egzaminu ósmoklasisty 2022 - gdzie szukać i kiedy będą? [DATA]

Sonda
Którego przedmiotu na egzaminie ósmoklasisty obawiasz się najbardzie?