Uczeń

i

Autor: pixabay Kiedy odpowiedzi do egzaminu ósmoklasisty 2022?

Odpowiedzi do egzaminu ósmoklasisty 2022 - gdzie szukać i kiedy będą? [DATA]

2022-05-23 15:03

Każdy z uczniów ósmej klasy z pewnością po napisaniu egzaminu będzie szukał odpowiedzi do poszczególnych przedmiotów. To bowiem stresujący czas, a wyniku testu będą brane pod uwagę przy rekrutacji do szkoły średniej. Z artykułu poniżej dowiecie się gdzie szukać odpowiedzi do egzaminu ósmoklasisty 2022.

Zdany egzamin ósmoklasisty, będzie przepustką do szkoły średniej. Niektórzy uczniowie z pewnością mają upatrzone szkoły, do których chcieliby się dostać. Dla wszystkich osób żegnających ze szkołą podstawową, będzie to więc jedno z najważniejszych wydarzeń na edukacyjnej ścieżce rozwoju. Wyniki egzaminów dostępne będą dopiero na początku lipca, jednak uczniowie na pewno już wcześniej będą ciekawi, czy udzielili prawidłowych odpowiedzi. Podpowiadamy zatem czy będzie można spodziewać się odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty.

Egzamin ósmoklasisty – szczegóły dotyczące egzaminu ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty 2022 odbędzie się w tym roku w dniach 24-26 maja. Podczas tych trzech dni uczniowie przystąpią do testów z takich przedmiotów jak: polski, matematyk i wybrany język nowożytny, z których najczęściej wybierany jest język angielski. Ósmoklasiści będą więc mieli okazję sprawdzić wiedzę, którą zdobywali przez ostatnie lata nauki. Najbardziej stresującym egzaminem, jak co roku, pozostaje matematyka. Można się spodziewać, że to właśnie z tego przedmiotu uczniowie najczęściej będą poszukiwali odpowiedzi.

Przypominamy w jakich terminach odbywają się egzaminy z poszczególnych przedmiotów:

  • 24 maja 2022 – godz. 9:00 – język polskie
  • 25 maja 2022 – godz. 9:00 – matematyka
  • 26 maja 2022 – godz. 9:00 – język nowożytny

Egzamin ósmoklasisty 2022 – kiedy wyniki oraz odpowiedzi?

Oficjalne wyniki egzaminów ósmoklasisty zostaną udostępnione na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej 1 lipca 2022. Natomiast 8 lipca 2022 CKE wyda je poszczególnym placówkom edukacyjnym. Do 1 lipca jest zatem jeszcze sporo czasu, a egzaminy odbywają się już w tym tygodniu, więc już jutro uczniowie będą szukali w sieci odpowiedzi do poszczególnych arkuszy egzaminacyjnych.

Arkusze egzaminacyjne będą udostępniane każdego dnia ok. godz. 14:00. W arkuszach niestety uczniowie nie znajdą odpowiedzi, ale będą mogli jeszcze raz przeanalizować zadania i w ten sposób dowiedzieć się, które zadania wykonali poprawnie. Dzięki temu w przybliżeniu będą mogli również oszacować ilość zdobytych punktów. CKE NIE PODAŁO INFORMACJI związanej z udostępnieniem odpowiedzi do egzaminu ósmoklasisty, należy więc sądzić, że nie będą one w ogóle udostępnione.

Sonda
Czy egzamin ósmoklasisty to dobry pomysł na sprawdzenie wiedzy ucznia?
Sanah o płycie „Uczta”