Egzamin

i

Autor: Adam STASKIEWICZ/East News

Egzamin Ósmoklasisty 2022 - kiedy jest? Na jakich zasadach? [DATA]

2021-07-02 12:38

W związku z udostępnieniem wyników egzaminu ósmoklasisty 2021 coraz więcej uczniów poszukuje informacji dotyczących egzaminu ósmoklasisty 2022. Kiedy się odbędzie i na jakich zasadach? Czy zdający będą musieli zmierzyć się z jednym przedmiotem więcej? Więcej szczegółów w artykule.

Egzamin ósmoklasisty 2022 - kiedy jest i czy na zdających czekają jakiekolwiek zmiany? Odpowiedzi na te pytania poszukuje coraz więcej uczniów, którzy już w przyszłym roku szkolnym zmierzą się z egzaminem sprawdzającym zdobytą przez nich w szkole podstawowej wiedzę. Należy pamiętać o tym, że egzamin ósmoklasisty jest egzaminem państwowym, co oznacza, że przystąpienie do niego jest obowiązkowe. W sieci łatwo natrafić na informacje o zmianach, jakie miałyby czekać na przyszłorocznych ósmoklasistów. Czy w 2022 roku uczniowie rzeczywiście zmierzą się z arkuszami z czterech, a nie z trzech przedmiotów? 

Odbywający się od 2019 roku egzamin ósmoklasisty składa się z trzech części. Przystępujący do niego uczniowie kończący naukę w szkole podstawowej muszą rozwiązać arkusze z języka polskiego, matematyki oraz wybranego przez siebie języka obcego. Ważna informacja jest taka, że w przyszłym roku nic się pod tym względem nie zmieni. Minister edukacji zapowiedział, że dodatkowy przedmiot pojawi się najwcześniej w 2024 roku.

QUIZ. Zdasz egzamin ósmoklasisty? Sprawdź, czy znasz odpowiedzi na te pytania

Pytanie 1 z 15
Oceń prawdziwość podanych stwierdzeń w odniesieniu do całego utworu „Quo vadis” (P - prawda, F - fałsz). 1. Neron i Petroniusz to postacie historyczne. 2. Prześladowanie chrześcijan to jeden z wątków historycznych w powieści Henryka Sienkiewicza.

Egzamin ósmoklasisty 2022 - kiedy jest?

Na ten moment nie podano dokładnej daty przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty 2022. Wiadomo jedynie tyle, że podobnie do tego z 2021 roku, odbędzie się on w maju. Dokładniejsze dane zostaną zapewne opublikowane bliżej rozpoczęcia roku szkolnego 2021/22.

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?