Dzień Kobiet w Polsce i na świecie! Jak obchodzimy go w innych krajach?

wiosna, dziewczyna
Autor: pixabay.com

W Polsce Dzień Kobiet jest już tradycją! W ten szczególny dzień wszystkie panie obdarowywane są drobnymi prezentami i przepięknie pachnącymi kwiatami. A jak wygląda Dzień Kobiet w innych krajach? W tym państwie z okazji Dnia Kobiet wszystkie panie nie muszą przychodzić do pracy! Jakie jeszcze inne zwyczaje wchodzą w życie w ten szczególny dzień w innych zakątkach świata?

Dzień kobiet 2021 zbliża się wielkimi krokami! Już wkrótce w Polsce wszystkie panie otrzymają przepięknie pachnące kwiaty i drobne prezenty, które będą oznaką miłości i ciepła. Z racji, że ten wyjątkowy dzień będziemy obchodzić już wkrótce, ponieważ 8 marca postanowiliśmy przyjrzeć się innym krajom i sprawdzić, jak popularny Dzień Kobiet wygląda w innych państwach. Okazuje się, że tradycje obchodzenia tego święta znacznie różnią się zależności od miejsca. Na ten moment Dzień Kobiet jest oficjalnym świętem w wielu różnych krajach, między innymi Rosji, we Włoszech, w Polsce, czy też na Ukrainie i w większości z nich tradycja obchodzenia tego święta jest do siebie bardzo podobna. Oznacza to, że kobiety dostają życzenia kwiaty i drobne upominki.

Istnieją jednak też takie miejsca, w których Dzień Kobiet obchodzony jest w bardzo wyjątkowy sposób. Przykładowo w Rosji Dzień Kobiet jest dniem wolnym od pracy, a kobiety zamiast kwiatów otrzymują gałązki akacji srebrzystej. Z kolei w Chinach kobiety 8 marca mają pół dnia wolnego od pracy, chociażby po to, aby miały czas na obchód po sklepach, które wy tym czasie oferuje specjalne zniżki na ubrania i kosmetyki.

Dzień Kobiet 2021 - kiedy wypada? 

Dzień Kobiet obchodzimy 8 marca, a więc w tym roku święto to przypada w poniedziałek. Międzynarodowy Dzień Kobiet został oficjalnie ustanowiony już w 1909 roku w Stanach Zjednoczonych do dnia dzisiejszego cieszy się ogromną popularnością. 

Gwiazdy, które zagrały koncerty w Polsce tylko jeden raz
Najnowsze