Dominik Dudek pojedzie na Eurowizję 2023? Zwycięzca The Voice of Poland może pójść w ślady Ochmana

2022-11-21 15:21
Dominik Dudek
Autor: Jan Bogacz / Natasza Młudzik TVP

Dominik Dudek na Eurowizji 2023? Nad taką możliwością zaczęli zastanawiać się fani konkursu. Co roku pojawia się pomysł, aby to zwycięzca The Voice of Poland reprezentował Polskę. Ostatnio tak się stało za sprawą Krystiana Ochmana. Co na ten temat sądzi triumfatorf 13. edycji? Czy chciałby pojechać do Liverpoolu?

Dominik Dudek wygrał 13. edycję programu The Voice of Poland i od razu stał się jednym z kandydatów internautów do reprezentowania Polski na Eurowizji 2023. Z pewnością nie jest to przypadkowe, ponieważ w ostatnich latach nazwiska wokalistów z muzycznego programu TVP często wiązane są z tym konkursem. W 2022 roku reprezentował nas Krystian Ochman, zwycięzca 11. edycji. W 2020 na Eurowizję miała pojechać Alicja Szemplińska, która wygrała 10. sezon. Wiadomo już, że przyszły kandydat naszego kraju zostanie wybrany w publicznych preselekcjach. Pisaliśmy o nich TUTAJ. Czy Dominik Dudek znajdzie się w gronie uczestników? Znamy jego zdanie na ten temat. 

ZOBACZ TAKŻE: Skolim pojedzie na Eurowizję 2023? Autor hitu Wyglądasz idealnie chce wygrać konkurs!

Dominik Dudek wygrał The Voice of Poland 13! Tak wyglądała jego droga do zwycięstwa!

Eurowizja 2023 - Dominik Dudek reprezentantem Polski?

Dominik Dudek wypowiedział się na temat potencjalnego wyjazdu na Eurowizję. Okazuje się, że nie wyklucza takiej możliwości. - Mam już takie piosenki, które może by się nadały. Jasnę, że bym chciał. To jest idealne miejsce, aby zrobić karierę poza granicami Polski, a ja zawsze o tym marzyłem. Moim największym marzeniem było zagranie na Wembley - powiedział w rozmowie z Jastrząb Post. - Dzisiaj The Voice, jutro Eurowizja, a pojutrze może Wembley. Kto wie - dodał. Nie wiadomo jednak jeszcze, czy Dominik na pewno pojawi się w preselekcjach. Lista uczestników zostanie opublikowana przez TVP w styczniu 2023 roku. 

Sonda
Czy Dominik Dudek powinien reprezentować nasz kraj na Eurowizji?

Eurowizja 2023 - kiedy i gdzie?

Europejska Unia Nadawców poinformowała, że półfinały Eurowizji 2023 odbędą się 9 i 11 maja. Z kolei finał obejrzymy 13 maja. Przyszłoroczna edycja największego konkursu muzycznego na świecie zostanie zorganizowana w Liverpoolu. Imprezę gościć będzie hala widowiskowo-sportowa Echo Arena. Wielka Brytania zorganizuje Eurowizję w zastępstwie za Ukrainę, która wygrała w 2022 roku.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze