Wielkanoc

i

Autor: Canva

Edukacja

Dni wolne od szkoły w kwietniu 2023. Uczniowie będą mieć sporo czasu na odpoczynek!

2023-03-27 14:21

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami, a co za tym idzie - już niedługo uczniów czeka maraton wolnego. Okazuje się, że tegoroczna przerwa świąteczna będzie naprawdę długa, dzięki czemu młodzież może liczyć na kilka dni bez nauki w szkole. Kiedy jest wolne w kwietniu? Przez ile dni nie trzeba chodzić do szkoły? Sprawdziliśmy!

Dni wolne od szkoły w kwietniu 2023 z pewnością ucieszą wszystkich uczniów. To przecież czas, na który z niecierpliwością czekają. Przemęczona nauką i szkolnymi obowiązkami młodzież coraz częściej wertuje kartki kalendarza w poszukiwaniu świąt i wolnego. Wszystko wskazuje na to, że tegoroczny kwiecień przyniesie im sporo satysfakcji i możliwości do odpoczynku. Wszystko przez najważniejsze dla chrześcijan święto. Wolne w święta Wielkanocne 2023, choć zawsze mają tą samą długość, co roku przypadają w innym terminie. Wszystko ze względu na to, że Wielkanoc to święto ruchome. Na szczęście kalendarz szkolny na rok 2022/23 został sporządzony w taki sposób, by uczniowie mogli odpocząć i spotkać się z bliskimi.

Zakończenie roku szkolnego 2022/23 - kiedy? Data ostatniego dnia szkoły

Kultowe piosenki z bajek | Dokończ Piosenkę #9

Wielkanoc 2023 - wolne w szkole

Wielkanoc oraz Poniedziałek Wielkanocny 2023 przypadają 9 i 10 kwietnia. Obydwa te święta są dniami ustawowo wolnymi od pracy, co oznacza, że uczniowie nie idą wtedy do szkoły. Jednak kalendarz roku szkolnego 2022/2023 przewiduje jeszcze dodatkowe dni, w których uczniowie zamiast nauki mogą postawić na wspólnie spędzony czas z rodziną lub odpoczynek i naładowanie baterii przed kolejnymi szkolnymi wyzwaniami.

Kwiecień 2023 - wolne od szkoły

Wolne od szkoły w kwietniu 2023 będzie nie tylko 9 i 10, kiedy przypadają święta, ale również dwa dni przed nimi i dzień dni po nch. Daje to aż 6 dni bez nauki w szkole. Oznacza to, że uczniowie mogą cieszyć się labą od 6 do 11 kwietnia. Młodzież wróci do edukacji dopiero w środę, 12 kwietnia.

Wielki Post 2023 - kalendarz. Kiedy Wielki Tydzień, Środa Popielcowa i Niedziela Palmowa?

Sonda
Który dzień świąt wielkanocnych jest Twoim ulubionym?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE