Wielki Post

i

Autor: pixabay.com

Wielki Post 2023 - kalendarz. Kiedy Wielki Tydzień, Środa Popielcowa i Niedziela Palmowa?

2023-02-08 10:15

Wielki Post jest czterdziestodniowym przygotowanie do Świąt Wielkanocnych. W tym czasie wierni skupiają się na szczerej modlitwie oraz wyciszeniu. Zarówno Środa Popielcowa jak i Niedziela Palmowa, to święta ruchome, dlatego co roku wypadają w innym czasie. Sprawdziliśmy, kiedy w 2023 roku rozpoczyna się okres Wielkiego Postu.

Środa Popielcowa, Niedziela Palmowa, Wielki Post 2023 - to zdecydowanie jedne z najważniejszych świąt katolickich. Są one nacechowane ogromną symboliką. Głównym przesłaniem trwającego czterdzieści dni postu jest duchowe przygotowanie do godnego przeżywania świąt Wielkanocnych. Wielki Post 2023 jest okresem pokutnym, który ma służyć wiernym na ponowne wspomnienie ukrzyżowania i zmartwychwstania Chrystusa i przygotowanie do Świąt Wielkanocnych. W trakcie tych czterdziestu dni wierni mają czas na szczerą modlitwę, wyciszenie, pokutę i nawrócenie. Wielu rezygnuje wtedy z hucznych zabaw, a w piątki decyduje się na nie spożywanie mięsa.

Wielki Post 2023 - kiedy się zaczyna? Ile trwa i na czym polega?

Staję się lepszym człowiekiem! [Tydzień zmiany nawyków Kasi Węsierskiej] | ESKA XD - Fit vlog #64

Środa Popielcowa 2023 - kiedy?

Wielki Post 2023 rozpoczyna Środa Popielcowa 2023, która przypada dokładnie na 46 dni kalendarzowych przed Wielkanocą. To święto ruchome, które co roku wypada między 5 lutego a 10 marca. W 2023 wypada ona 22 lutego. Tego dnia kapłani posypują głowy wiernych popiołem na znak nieuchronnej śmierci każdego z nas.

Wielki Post 2023 - ile trwa?

Okres Wielkiego Postu, co roku, wypada w inny terminie. W 2023 rozpocznie się on w Środę Popielcową, czyli 22 lutego i będzie trwał aż do Wielkiego Czwartku, który wypada 6 kwietnia. Wielki Post 2023 będzie trwał łącznie 43 dni.

Zakończenie roku szkolnego 2022/23 - kiedy? Data ostatniego dnia szkoły

Niedziela Palmowa 2023 - kiedy?

Niedziela Palmowa 2023 wypada tydzień przed Wielkanocą, czyli 2 kwietnia. W tym dniu wierni wspominają przybycie Jezusa do Jerozolimy. Chrystus wjechał triumfalnie na ośle i był witany przez mieszkańców jak król, aby kilka dni później zostać przez nich wydany i ukrzyżowany.

Sonda
Który dzień świąt wielkanocnych jest Twoim ulubionym?