Dni wolne od szkoły na majówkę 2021 [KALENDARZ]

2021-05-02 16:50 ek
Majówka 2021 - co robić we Wrocławiu? Gdzie spędzić majówkę? [ATRAKCJE, MIEJSCA]
Autor: pixabay.com Majówka 2021 - co robić we Wrocławiu? Gdzie spędzić majówkę? [ATRAKCJE, MIEJSCA]

Majówka, czyli jeden z dłuższych weekendów to zaraz obok wakacji, najbardziej wyczekiwany sezon wypoczynkowy w naszym kraju. Wielu osobom ten czas kojarzy się z grillem, wycieczkami rowerowymi i spotkaniami z przyjaciółmi. Jak w 2021 roku wypada majówka i ile jest dni wolnych od szkoły? Najważniejsze informacje na ten temat znajdziecie poniżej.

Dni wolne od szkoły na majówkę 2021 [KALENDARZ]. Ile jest wolnego na majówkę? Kiedy nie ma lekcji? Nie od dziś wiadomo, że uczniowie kochają mieć wolne od szkoły, lekcji i nauki. To dla nich prawdziwe szczęście, ponieważ mogą na chwilę wyluzować i zająć głowę innymi sprawami. To sezon, który rozpoczyna rowerowe wycieczki i wypady przyjaciół za miasto. Przerwa majowa coraz bliżej, a uczniowie zastanawiają się ile wolnego będą mieć podczas długiego weekendu. Mimo iż nauka wciąż trwa zdalnie, większość młodych osób z utęsknieniem czeka na wolne. Ile jest dni wolnych na majówkę? Kiedy uczniowie idą do szkół? Na niektórych czeka naprawdę dużo wolnego!

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?

Majówka 2021 - ile wolnego jest w szkole?

Majówka w 2021 roku wypada niefortunnie ponieważ w sobotę 1 maja, niedzielę 2 maja i w poniedziałek 3 maja. To właśnie poniedziałek jest jedynym wolnym dniem od zajęć lekcyjnych, ponieważ wypada wtedy Święto Narodowe Trzeciego Maja. Jest to dzień wolny od pracy i oczywiście szkoły. Jak się jednak okazuje, bardziej z tegorocznej majówki ucieszą się uczniowie szkół średnich - liceum i technikum, ponieważ zaraz po majówce, we wtorek 4 maja rozpoczynają się matury. Oznacza to, że uczniowie szkół średnich będą mieć aż 9 dni wolnego - od soboty 1 maja do niedzieli 9 maja. Następne wolne jakie szykuje się w szkole to Boże Ciało, które wypada 3 czerwca, a później upragnione wakacje! Przypomnijmy, że zakończenie roku szkolnego 2020/2021 zostało wyznaczone na piątek 25 czerwca.

Najnowsze