Fajerwerki

i

Autor: Artur BARBAROWSKI/East News

Dni wolne DO KOŃCA ROKU 2021. Kiedy wypadają święta i Sylwester?

2021-11-29 16:04

Rok 2021 zbliża się ku końcowi. Z pewnością wiele osób będzie się zastanawiało, jak w grudniu prezentują się dni wolne. Czy święta Bożego Narodzenia wypadają w tym roku w weekend? Jak to wygląda z Sylwestrem? Czy 27 grudnia to dzień wolny? Wszystkie najważniejsze informacje o dniach wolnych od szkoły i pracy w 2021 znajdziecie w jednym miejscu.

Dni wolne od pracy 2021 - grudzień zaskoczy. Pytanie tylko, czy pozytywnie. Chociaż ciężko w to uwierzyć, już za moment będziemy żegnać 2021 rok. Zanim jednak będziemy dzielić się swoimi refleksjami i podsumowaniami, warto przeanalizować, jak prezentuje się kalendarz dni wolnych od szkoły i pracy w ostatnim miesiącu. Jak przecież doskonale wiadomo, do tej pory zarówno uczniowie, jak i pracownicy mogli liczyć na trochę wolnego, a to wszystko za sprawą Bożego Narodzenia. W tym roku obchodzone na całym świecie święto wypada jednak w dość niefortunnym terminie. Wszyscy ci, którzy liczyli na dodatkowe dwa dni wolnego od pracy, muszą obejść się smakiem. 25 grudnia wypada bowiem w sobotę, a 26 grudnia w niedzielę. Obchodzona 24 grudnia Wigilia jest standardowo dniem roboczym, jednak pracodawcy często zmieniają tego dnia na zmiany w godzinach pracy. Jak sytuacja wygląda z Sylwestrem?

Sonda
Kupiłeś/aś już prezenty na święta?

Dni wolne 2021 - grudzień

Sylwester 2021, który podobnie do Wigilii jest dniem roboczy, także wypada w piątek, a Nowy Rok w sobotę, co również pewnie rozczaruje wiele osób. W przeciwieństwie do dorosłych nie powinni narzekać natomiast uczniowie, którzy będą się cieszyć przerwą świąteczną już od czwartku, 23 grudnia aż do piątku, 31 grudnia. Dzieci i młodzież wrócą do szkół dopiero po weekendzie, w poniedziałek, 2 stycznia 2022 roku. Co ważne - 27 grudnia także NIE JEST dniem wolnym od pracy.

Viki Gabor śpiewa o TOKSYCZNEJ MIŁOŚCI