Dłuższy urlop wypoczynkowy od 2020? Ile miałby trwać?

2019-06-19 12:00
urlop
Autor: East News / Wojciech Strozyk/REPORTER

Wakacje i lato to czas, gdy dużo częściej marzymy o urlopie. Przerwa od pracy pozwala nam lepiej skupić myśli, odzyskać stracone siły i pozytywnie nastroić się na kolejne miesiące. Czy rząd zdecyduje się na wydłużenie urlopu pracownikom? Tego właśnie chcą Polacy! Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl.

Marzenie o dłuższym urlopie nie opuszcza Polaków. Obecnie urlop naliczany jest od stażu pracy, który posiada osoba zatrudniona. Po 10 lat przysługuje nam 26 dni. Nie obejmują one świąt kościelnych i państwowych, które również są ustawowo wolnymi. Według badania, które przeprowadziła Wirtualna Polska i money.pl, nasi rodacy chcieliby wypoczywać dłużej. Pomysł rządu o zrównaniu urlopów, tak by każdemu z nas przysługiwało 26 dni wolnych w ciągu roku, spotkał się z dużym społecznym poparciem. Wciąż jednak nie wiadomo czy zmiana kiedykolwiek wejdzie w życie. Ponadto z badania wynika, że zdecydowana większość Polaków chciałaby dodatkowych dni wolnych od pracy.

Zobacz też: Libra - nowa kryptowaluta Facebooka. Co to? Kiedy premiera?

Dłuższy urlop dla pracowników - ilu Polaków chce więcej dni wolnych? 

Zdecydowana większość Polaków chce dłuższych urlopów. 64% badanych jest zdania, że rząd powinien zwiększyć liczbę dni wolnych przysługujących pracownikowi. Zaledwie 6% odpowiedziało, że ich zdaniem 26 dni wolnych to za dużo. Pozostałe 20% ankietowanych nie miało zdania na ten temat.

Wolna wigilia i wielki piątek? Tego chcą Polacy!

Ponadto od lat wraca dyskusja odnośnie do dwóch dni przedświątecznych - Wigilii świąt Bożego Narodzenia i Wielkiego Piątku. W dni te, większość z nas już świętuje lub podróżuje do rodziny, co i tak zmusza nas do wzięcia dnia wolnego. Sklepy i urzędy pracują w skróconym wymiarze godzin. Wprowadzenie dodatkowych dni wolnych byłoby zatem rozwiązaniem wielu problemów, z jakimi zmagać musimy się od lat. Czy rząd weźmie pod uwagę pragnienia Polaków? W gorącym, przedwyborczym okresie wszystko może się zdarzyć. W roku 2020 nie powinniśmy jednak oczekiwać zmian.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze