Jesienny spacer

i

Autor: Marek BAZAK/East News

Długi weekend październik 2022. Kiedy wziąć urlop, żeby mieć wolne?

2022-10-04 11:48

Chociaż w październiku nie ma dni ustawowo wolnych od pracy, to jak najbardziej jest szansa na długi weekend. Aby móc cieszyć się aż czterema dniami wolnymi, warto już teraz pomyśleć o urlopie i jak najszybciej go sobie zaklepać. Wystarczy zdecydować się na wykorzystanie tylko jednego dnia urlopowego, by należycie odpocząć.

Kiedy wypada długi weekend w październiku? Jesienny miesiąc jest jednym z tych, w których na próżno szukać dni wolnych od pracy. Nie oznacza to jednak, że nie ma szans na dłuższy wypoczynek. Zgodnie z obowiązującą w Polsce ustawą obywatele mogą liczyć na trzynaści dni wolnych od świadczenia pracy. Czasami jednak zdarza się tak, że poprzedzające bądź następujące po nich daty wypadają w poniedziałek lub piątek, co w połączeniu z weekendem i dniem wolnym daje gwarancję czterodniowego wypoczynku. By móc naładować akumulatory na następne tygodnie spędzone w pracy, warto z wyprzedzeniem sprawdzić, kiedy najlepiej wziąć urlop, by cieszyć się chwilą relaksu bądź bez pośpiechu załatwić jakąś ważną sprawę. Na przełomie października i listopada jest szansa na długi weekend, a to wszystko za sprawą ustawowo wolnego 1 listopada.

Dni wolne od szkoły październik 2022. W jakie dni nie ma lekcji?

Viki Gabor o Sarze James. TO zachwyca ją w niej najbardziej!

Długi weekend październik 2022

Długi weekend w październiku jest możliwy dzięki temu, że Wszystkich Świętych wypada we wtorek. Aby móc cieszyć się aż czterema dniami wypoczynku, należy zaplanować urlop w dniu poprzedzającym święto, czyli w poniedziałek, 31 października. Takie rozwiązanie zapewni wolne od pracy aż do środy. W lepszej sytuacji są polscy uczniowie, którzy w zdecydowanej większości przypadków będą mogli liczyć na wolne od zajęć dydaktycznych za sprawą decyzji podjętych przez dyrekcje placówek.

Sonda
Co sądzisz o tym święcie?