Dawid Podsiadło dla Muńka Staszczyka! Artyści połączyli siły w piosence Pola

2019-06-04 13:03
Dawid Podsiadło da charytatywny koncert! DATA, MIEJSCE, BILETY
Autor: fot. Jacek Kolodziejski Dawid Podsiadło da charytatywny koncert! DATA, MIEJSCE, BILETY

Pola - to pierwszy singiel z nowej płyty Muńka Staszczyka! Dobrze brzmiąca piosenka swoją premierę miała wraz z niezwykłym teledyskiem. Okazuje się, że udział w utworze miał... Dawid Podsiadło! Szczegóły ich współpracy przybliżamy na ESKA.pl

Po zawieszeniu działalności grupy T.Love, Muniek Staszczyk powraca w nowej solowej odsłonie. Pola to tytuł pierwszego singla zapowiadającego nowy album, którego premiera jest zaplanowana na październik 2019 roku. Autorem scenariusza i reżyserem teledysku do piosenki jest Katarzyna Sawicka. Tytułową  rolę Poli zagrała Agatę Buzek, na ekranie można dostrzec też Jacka Braciaka. W utworze duży udział miał Dawid Podsiadło. Autor hitu Trofea jest współautorem muzyki nowej piosenki Muńka Staszczyka!

Zobacz: Dawid Podsiadło detektywem! Zaskakująca rola w teledysku TROFEA [PREMIERA]

Muniek Staszczyk - piosenka Pola

Przy realizacji nowego albumu Muniek Staszczyk podjął współpracę z nowym zespołem: Jurek Zagórski - gitara (Natalia Przybysz, Maria Peszek), Kasia Piszek – instr. klawiszowe, vocal (Brodka, Rojek, Rita Pax), Pat Stawiński (Natalia Przybysz, Maria Peszek), Kuba Staruszkiewicz (Natalia Przybysz, Maria Peszek). Producentem muzycznym płyty jest Jurek Zagórski. Za mix odpowiada Piotr Emade Waglewski.

Wyjątek stanowi utwór Pola, który w całości wyprodukował i zmiksował Bartosz Dziedzic, producent płyt m.in. Brodki, Dawida Podsiadło czy Artura Rojka, laureat tegorocznego Fryderyka. Na płycie pojawi się najprawdopodobniej 10 utworów skomponowanych przez m.in. Wojciecha Waglewskiego, Błażeja Króla, Jurka Zagórskiego, Kasię Piszek, Olka Świerkota, Janka Pęczaka.

Nowy album będzie nosił tytuł Syn miasta a jego premiera zapowiadana jest przez Wydawnictwo Agora na 18 października 2019 roku. Miesiąc wcześniej nakładem Wydawnictwa Literackiego ukaże się biografia Muńka Staszczyka autorstwa Rafała Księżyka pt. King. 30 listopada w Klubie Stodoła w Warszawie Muniek Staszczyk zagra pierwszy i jedyny w tym roku klubowy koncert z nowym zespołem. W programie koncertu oprócz utworów z nowego albumu będzie można usłyszeć także hity T.Love i inne piosenki z różnych etapów kariery artysty. Na koncercie nie zabraknie gości specjalnych.

Najnowsze