Dawid Podsiadło detektywem! Zaskakująca rola w teledysku TROFEA [PREMIERA]

2019-05-23 13:38
Dawid Podsiadło - kiedy nowa płyta i trasa koncertowa?
Autor: ESKA

Dawid Podsiadło nie zwalnia tempa i wypuszcza trzeci teledysk do utworu z diamentowej płyty Małomiasteczkowy! Artysta myślał o tym, który utwór powinien teraz wypuścić, ale zdecydował, że oficjalnym singlem promującym trzecie wydawnictwo będzie kawałek zatytułowany Trofea. Co dzieje w się w muzycznym obrazku? Przekonajcie się oglądając premierowo na ESKA.pl!

Dawid Podsiadło - piosenka Trofea to oficjalnie trzeci singiel promujący diamentową płytę Małomiasteczkowy. Artysta w ostatnim czasie zastanawiał się, do którego utworu nagrać kolejny muzyczny obrazek. W końcu zdecydował, że będzie to właśnie singiel opowiadający o jego sukcesach, zdobytych nagrodach i ogólnie minusach popularności. Czy o tym też będzie klip do potencjalnego hitu lata 2019, czyli Trofea? Przekonacie się o tym na ESKA.pl!

Zobacz: DAWID PODSIADŁO - WYWIAD o płycie MAŁOMIASTECZKOWY

Dawid Podsiadło - piosenka Trofea

Trofea to piosenka Dawida Podsiadło, która jest oficjalnie trzecim singlem promującym diamentową płytę Małomiasteczkowy. Warto dodać, że trzeci studyjny album artysty osiągnął ten sam status, co poprzednie krążki wykonawcy:  Comfort and Happiness oraz  Annoyance and Disappointment. 

Dawid Podsiadło z zaskoczenia ogłasił premierę teledysku do trzeciego singla z płyty. Prawem serii można zatem spodziewać się teledysku wyjątkowego i tylko nieliczni szczęśliwcy, uczestniczący w jego produkcji, zachowują pokerowe twarze, pytani o skalę przedsięwzięcia. Wystarczy jednak rzucić okiem na kredyty i obsadę, aby zyskać świadomość, na co czekamy. Premiera tego teledysku będzie chyba najmilszym urodzinowym prezentem Dawida Podsiadło.

Trofeów w wersji "radio edit" posłuchacie w Radiu ESKA, a premiera najpilniej strzeżonego teledysku w Polsce miała miejsce 23 maja 2019. Producentem klipu jest Papaya Films, która zrealizowała teledysk w reżyserii Daniela Jaroszka, według pomysłu Dawida Podsiadło i Maćka Wocia, managera artysty. W teledysku wystąpili gościnnie: Agata Buzek, Wiktor Zborowski, Borys Szyc, Magdalena Cielecka, Jerzy Stuhr, Krzysztof Materna. 

To największa produkcja teledyskowa jaką zrealizowaliśmy do tej pory. Ogromna ekipa, kilka dni zdjęciowych, horrendalna ilość pracy. Czuję się obłędnie wyróżniony tym, że tak wiele fantastycznych osób z produkcji, tylu znakomitych aktorów wzięło udział w tej przygodzie. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w projekt za całe serce oddane by teledysk do "Trofeów" mógł powstać.”

– mówi Dawid Podsiadło.

Korzystając z Państwa uwagi chciałbym w tym miejscu poprosić o głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Bo głosowanie to ważna sprawa, nie muszę przecież tłumaczyć dlaczego, bo Państwo doskonale wiecie. A teledysk też oczywiście oglądajcie. Śmiało. – dodaje Artysta.

Chcieliśmy stworzyć coś więcej, niż kolejny klip – opowiada reżyser teledysku - bawiliśmy się formą, zmienialiśmy w kółko scenariusz, aż udało się wypracować finalny pomysł. Przyjęliśmy za punkt wyjścia surrealistyczny, wręcz bajkowy świat, w którym osadziliśmy naszą historię. Puszczamy w niej oko do odbiorcy, eksperymentując z animacją, symboliką i nawiązaniami do kina. To nasz hołd dla twórczości Wesa Andersona. Dla mnie punktem wyjścia zawsze jest obraz. Lubię dopieszczać każdy szczegół, każdy detal, ukrywać smaczki, które potem wyłapuje wprawne oko odbiorcy. Dlatego wraz z autorem zdjęć Wojtkiem Zielińskim, scenograf Anią Szczęsny i animatorką Marta Kasprzak, spędzaliśmy długie godziny na dyskusjach i omawianiu każdego kadru."

Na początku samo założenie, że zbierzemy te wszystkie sławy w jednym czasie i miejscu wydawało się absurdalne – opowiada Jaroszek - A jednak udało się. Te 3 dni pracy na planie z aktorami, których podziwiam i szanuję, były naprawdę niezwykłym doświadczeniem.

Najnowsze