Uczeń przy laptopie

i

Autor: Bartlomiej Magierowski/East News

Darmowe laptopy dla uczniów. Wiemy, które roczniki dostaną je we wrześniu 2023!

2023-02-27 13:32

Wraz z postępem technologicznym zmienił się sposób nauki. Uczniowie coraz chętniej sięgają po urządzenia mobilne, dzięki którym, korzystając z internetu, mają możliwość znalezienia odpowiedzi właściwie na każde nurtujące ich pytanie. Ze względów finansowych nie wszyscy rodzice mogą jednak pozwolić sobie na zakup sprzętu. We wrześniu 2023 dzieci dostaną darmowe laptopy od rządu.

Darmowe laptopy dla uczniów to nie żart! Ministerstwo Edukacji i Nauki zdaje się zdawać sobie sprawę z tego, jak istotny dla rozwoju dzieci i młodzieży jest postęp technologiczny. Dziś młodzi ludzie rzadko korzystają z tradycyjnych rozwiązań, takich jak encyklopedie. Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych poszukują odpowiedzi na nurtujące ich pytania w sieci. W Polsce wciąż żyje jednak wiele rodzin, które nie są w stanie zapewnić dzieciom w wieku szkolnym odpowiedniego sprzętu do nauki. Ten jest jednak bardzo potrzebny. Tym bardziej, że w kanonie lektur, co także stanowi dowód na nielekceważenie postępu technologicznego, znajdziemy od września również gry komputerowe. Polski rząd zapowiedział darmowe laptopy dla uczniów. Sprzęt trafi do ponad 370 tysięcy dzieci z konkretnego rocznika we wrześniu 2023 roku.

Gry komputerowe jako lektury. Szokująca zmiana podstawy programowej to nie żart!

ZAROBKI YOUTUBERÓW, DIETA ZA 70 ZŁ, ROBIN SCHULZ vs SOUTHSTAR, ŁADOWANIE ELEKTRYKÓW | ESKA XD #065

Darmowe laptopy dla uczniów

W przyszłym roku szkolnym 2023/24 uczniowie IV klas szkół podstawowych otrzymają darmowe laptopy do nauki, z których będą mogli korzystać w kolejnych latach. Informację potwierdził premier Polski Mateusz Morawiecki.

Od września 2023 r. uczniowie rozpoczynający naukę w IV klasie szkoły podstawowej otrzymają nieodpłatnie laptopy, które będą służyły im na kolejnych etapach edukacji. Sprzęt trafi do 370 tysięcy uczniów. To element wspierania transformacji cyfrowej - mówił w styczniu.

Sonda
Czy lubisz chodzić do szkoły?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE