świadectwo

i

Autor: Karolina Misztal/REPORTER/EastNews

Czy WF i religia wlicza się do średniej i ma wpływ na czerwony pasek na świadectwie?

2021-02-12 11:30

Zakończenie roku szkolnego, jak zawsze będzie miało miejsce pod koniec czerwca. Wielu uczniów zastanawia się, jakie przedmioty wliczają się do średniej, a także jakie są zasady przyznawania czerwonego paska na świadectwie. Jeśli macie jakieś wątpliwości, najważniejsze odpowiedzi na ten temat znajdziecie w poniższym artykule.

Czy WF i religia wlicza się do średniej i ma wpływ na czerwony pasek na świadectwie? To ciekawi wielu uczniów. Nie od dziś wiadomo, że pasek na świadectwie to nie tylko nagroda za naukę i zaangażowanie, ale także wyróżnienie, które podnosi wartość ucznia i jest pamiątką na całe życie. Niektóre osoby marzą o takim świadectwie i robią wszystko, by pod koniec roku móc odebrać je z rąk wychowawcy, bądź dyrektora swojej szkoły. Są również tacy, którym często brakuje zaledwie dwóch ocen do wyróżnienia i tuż przed zakończeniem roku, zaczynają intensywnie poprawiać swoje oceny, by załapać się na świadectwo z paskiem.

Jak każdy dobrze wie, świadectwo z czerwonym paskiem może uzyskać uczeń, który ma nie tylko dobre oceny i odpowiednią średnią, ale także nienaganne zachowanie, które jest w tym aspekcie bardzo ważne! Jak w takim razie sprawa wygląda z wychowaniem fizycznym i religią? Czy te dwa przedmioty wliczają się do średniej i mają wpływ na wyróżnienie? Odpowiadamy poniżej!

Piosenki o miłości dla zakochanych i nie tylko

Czy WF i religia wlicza się do średniej?

Czy ocena z wychowania fizycznego i religii wlicza się do średniej? Jak się okazuje tak, zarówno w szkole podstawowej, liceum, jak i nawet technikum. Oceny z tych przedmiotów znajdują się na świadectwie i mają również wpływ na czerwony pasek. Inaczej sprawa wygląda z uczniami, którzy mają wystawione zwolnienie lekarskie i nie uczęszczają na lekcje WF-u. Wtedy na świadectwie znajduje się odpowiednia informacja, a ocena z tego przedmiotu nie jest wliczana do średniej (podobnie jak w przypadku osób innej wiary, które nie uczęszczają na religię).

Świadectwo z czerwonym paskiem - zasady

Świadectwo z czerwonym paskiem może otrzymać uczeń, którego średnia ocen jest nie mniejsza niż 4,75, a dodatkowo jego zachowanie będzie ocenione na bardzo dobre lub wzorowe.

Szkoła - typowe teksty nauczycieli

Pytanie 1 z 14
Dzwonek/przerwa jest dla ...