Czy Trzech Króli jest wolne od pracy? Czy idziemy do szkoły 6.01.2023?

i

Autor: Artur BARBAROWSKI/East News Czy Trzech Króli jest wolne od pracy? Czy idziemy do szkoły 6.01.2023?

Czy Trzech Króli jest wolne 2023 od pracy? Czy idziemy do szkoły 6.01.2023?

2023-01-05 14:16

Trzech Króli jest jednym z najstarszych chrześcijańskich świąt, które corocznie obchodzimy na samym początku Nowego Roku, a dokładniej 6 stycznia. Co oznacza to święto? Uznaje się, iż tego dnia Kacper, Melchior i Baltazar wyruszyli w drogę do miejsca narodzin Jezusa Chrystusa, by złożyć mu dary. Obecnie na pamiątkę tego wydarzenia, w kościołach święcone są kreda i kadzidło.

Spis treści

  1. Czy Trzech Króli jest wolne od pracy?
  2. Czy idziemy do szkoły 6.01.2023?

Czy Trzech Króli jest wolne od pracy? Czy idziemy do szkoły 6.01.2023? Właśnie te pytania zadają internauci poszukując pilnie odpowiedzi i mając jednocześnie nadzieje na dodatkową przerwę od obowiązków. Samo znaczenie święta nie jest dla wielu tak ważne, jak właśnie to, czy 6 stycznia jest wolne od pracy. Od razu podpowiadamy, że tego dnia pracują służby państwowe, policja, straż pożarna czy wojsko. Pilnują bezpieczeństwa i poświęcają się nie mając tego dnia wolnego. Mundurowi jednocześnie mogą liczyć na wyższe wynagrodzenie za pracę w dzień oznaczony czerwoną kartką w kalendarzu. Pozostali, czyli osoby niepełniące funkcji o randze państwowej mają wolne. Co to oznacza? Zamknięte będą supermarkety, galerie handlowe, a także urzędy, więc jeśli macie coś pilnego do kupienia lub załatwienia, to zróbcie to dzień wcześniej.

Pogoda STYCZEŃ 2023 - długoterminowa prognoza. Zima nie powiedziała ostatniego słowa!

Zarobki polskich youtuberów [FRIZ, GIMPER, REVO] | ESKA XD - Radio Eska #65

Czy Trzech Króli jest wolne od pracy?

6 stycznia wolne od pracy przyda się wielu osobom. To tak naprawdę pierwsza przerwa w 2023 roku, a tych będzie całkiem dużo. To jak wygląda kalendarz dni wolnych 2023 może cieszyć, bo często będzie tak, że biorąc jeden dzień urlopu zapewnicie sobie kilka dni wolnych. Na przykład biorąc urlop 2 maja, zapewniacie sobie aż 5 dni wolnych. W tym roku wolne 6 stycznia oznacza aż trzy dni wolne, jeśli pracujecie w systemie poniedziałek-piątek. 

Czy idziemy do szkoły 6.01.2023?

Powoli zbliża się koniec pierwszego semestru i uczniowie zagrożeni mieli nadzieję, że nie będzie zdalnych lekcji. Choć początkowo szanse na to były duże, to ostatecznie nauka odbywa się w trybie stacjonarnym. 6 stycznia warto poświęcić na nadrobienie zaległości lub przyswojenie materiału, którego jeszcze nie rozumiecie. Ten dzień jest wolny od szkoły. 

Co piszemy na drzwiach w Święto Trzech Króli? Napis i znaczenie symbolu

Sonda
Nauka zdalna w styczniu 2023 - czy jesteś za?