Pogoda STYCZEŃ 2023 - długoterminowa prognoza szokuje! Wiosna uderzy z dużą siłą

i

Autor: Albin Marciniak/East News Pogoda STYCZEŃ 2023 - długoterminowa prognoza szokuje! Wiosna uderzy z dużą siłą

Pogoda STYCZEŃ 2023 - długoterminowa prognoza. Zima nie powiedziała ostatniego słowa!

2023-01-29 14:09

Styczeń 2023 - jaka będzie pogoda w Polsce? Długoterminowa prognoza pogody wyraźnie wskazuje, że największe mrozy i najbardziej obfite opady śniegu już za nami. Pogoda w styczniu 2023 ma być zaskakująco dobra, a mamy tu na myśli głównie dodatnie temperatury występujące w dzień. Zamiast opadów śniegu, częściej będzie padać deszcz. Jaka pogoda w styczniu 2023? Poznajcie najnowsze prognozy już teraz!

Spis treści

  1. Pogoda styczeń 2023 - prognoza
  2. Jaka będzie pogoda w styczniu 2023?

Pogoda styczeń 2023 - długoterminowa prognoza może wywołać zaskoczenie! Najnowsze przewidywania wyraźnie wskazują na to, że będziemy mieć do czynienia z pierwszym w roku powiewem ciepła i promieniami słońca dającymi nadzieję na szybkie przyjście wiosny. Zawsze przy cieplejszych dniach należy zachować czujność, bo najczęściej wtedy łapie się infekcję. Wydaje się, że na zewnątrz jest przyjemnie i słonecznie, a nagle pojawia się chłodny wiatr, który może wywoływać choroby. Nie chowajcie zimowych kurtek nawet, gdy na termometrach będzie powyżej dziesięciu stopni Celsjusza. A tyle właśnie ma być w najcieplejszym momencie pierwszego miesiąca. W nocy wciąż mroźnie, ale temperatura według aktualnych wskazań nie spadnie poniżej ośmiu stopni. Jaka pogoda w styczniu 2023? Prognoza długoterminowa wygląda optymistycznie!

NAJLEPSZE GRY 2023, ELEKTRYCZNE POTWORY, FORMA NA LATO I KONCERTY 2023 | ESKA XD #064

Pogoda styczeń 2023 - prognoza

Pierwszy powiew wiosny mamy odczuć w święta Bożego Narodzenia. Chwilowy koniec zimy w Polsce odczują mieszkańcy zachodniej części kraju, ale również centralnej. Nieco mniejszy powiew wiosny odczujecie w pierwszym miesiącu Nowego Roku. Prognoza pogody na styczeń 2023 jeszcze w listopadzie 2022 nie wyglądała tak optymistycznie, jednak trzeba pamiętać, że modele pogodowe nieustannie się zmieniają i nawet te prognozy nagle mogą wyglądać inaczej. Pogoda w styczniu 2023 będzie zmienna i trzeba na to uważać. Najcieplej będzie w pierwszej, ale również na początku drugiej połowy stycznia.

Jaka będzie pogoda w styczniu 2023?

Początek stycznia 2023 mroźny, z temperaturami poniżej zera stopni,  ale już po 10 stycznia 2022 można spodziewać się ocieplenia. Według pogodowych ekspertów na termometrach będzie od 3 do 11 stopni Celsjusza. Powiew wiosny poczujecie po 17 stycznia i dobre, wiosenne samopoczucie będziecie mieć przez cztery dni. Po 21 stycznia 2022 zapowiadane są przelotne opady śniegu i marznącego deszczu. Koniec miesiąca ciepły, ale mroźny szczególnie w nocy. W najzimniejszym momencie temperatura spadnie do -8 stopni Celsjusza w górach i na Podlasiu, -7 w Bieszczadach, -6 w województwie mazowieckim i tyle samo w małopolskim oraz pomorskim. W nocy -4 stopnie Celsjusza spodziewane są na Dolnym Śląsku.

Ferie zimowe 2023 - od kiedy do kiedy trwają? Wszystkie województwa

Długoterminowa prognoza pogody na styczeń 2023 wyraźnie pokazuje, że śniegu będzie bardzo mało. Częściej wystąpią opady deszczu i marznącego deszczu. Rano wychodząc z domu trzeba uważać, bo mogą występować oblodzenia.

Sonda
Czy tęsknisz za ciepłem i wiosną?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE