Czy można poprawić egzamin ósmoklasisty 2022? Czy można napisać drugi raz?

2022-07-01 10:40
Egzamin
Autor: Karol Makurat/REPORTER

Egzamin ósmoklasisty 2022. Kiedy poprawa? Czy można napisać egzamin drugi raz? To pytanie zadają sobie wszyscy uczniowie, którzy nie są zadowoleni ze swoich wyników. Kto może przystąpić do poprawy i czy jest w ogóle możliwa? Przekonajcie się już teraz.

Egzamin ósmoklasisty 2022 rozpoczął się 24 maja egzaminem z języka polskiego. Następnego dnia uczniowie zmierzyli się z królową nauk - matematyką, a później absolwenci przystąpili do testu z języka obcego nowożytnego. Wyniki są bardzo ważne, ponieważ mogą przesądzić o dostaniu się do swojej wymarzonej szkoły ponadpodstawowej. Dlatego nie brakuje w internecie pytań o ewentualną poprawę i terminy egzaminów poprawkowych. Najczęściej uczniowie pytają o to, czy można napisać egzamin drugi raz oraz w jaki sposób odwołać się do wyników. Postanowiliśmy zebrać wszystkie najważniejsze informacje w jednym miejscu. Sprawdźcie!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Egzamin ósmoklasisty 2022 - LOGOWANIE. Jak sprawdzić wyniki? Jak się zalogować?

8 sposobów na ŚCIĄGANIE | ESKA XD - Matura 2022 #47

Egzamin ósmoklasisty 2022 - poprawki. Czy można napisać drugi raz?

Egzamin ósmoklasisty nie można nie zdać. Nawet jeżeli uczeń z różnych względów nie przystąpił do testów lub nie podejdzie do egzaminu w terminie dodatkowym i dostanie 0%, to nie oznacza, że egzamin jest niezdany. Warto jednak zaznaczyć, że wynik będzie brany pod uwagę przy rekrutacji do szkoły średniej i z pewnością nie ułatwi dostania się do wymarzonej placówki. Jeżeli uczniowie nie są zadowoleni z ostatecznego wyniku, to nie mogą przystąpić do poprawki.

Egzamin ósmoklasisty 2022 - jak odwołać się do wyników?

Wyniki z egzaminu są ostateczne i nie można ich podważyć na drodze sądowej. Co nie zmienia faktu, że uczeń i jego rodzice mogą zobaczyć ocenioną pracę. Wtedy należy zgłosić się do dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej. Po przejrzeniu testu można zwrócić się z prośbą o weryfikację sumy punktów. W tym celu należy złożyć odpowiedni wniosek do dyrektora OKE do 2 dni roboczych od dokonania wglądu. W przypadku, jeżeli komisja ustali nowy wynik, to anuluje dotychczasowy dokument i wyda nowe zaświadczenie. Absolwenci mają 6 miesięcy od publikacji oficjalnych wyników na zobaczenie swojej pracy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze