Czy dzieci pójdą do szkoły od września 2020? Czy to koniec e-lekcji?

2020-08-05 17:11 Patrycja Obarowska
Z zajęć w toruńskich szkołach skorzysta tylko kilka procent uczniów.
Autor: Magdalena Witt-Ratowska Z zajęć w toruńskich szkołach skorzysta tylko kilka procent uczniów.

Czy dzieci pójdą do szkoły od września 2020 i zakończą w końcu naukę w trybie zdalnym? Te pytanie nurtuje zarówno uczniów, jak i rodziców. Pojawił się komentarz ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego w tej sprawie! Więcej informacji na ESKA.pl!

Czy dzieci pójdą do szkoły od września 2020? Ilość zachorowań na koronawirusa, która niestety stale w Polsce rośnie rodzi pytanie, czy powrót do szkoły od września 2020 roku jest w ogóle realny. To temat ważny zarówno dla uczniów, jak i ich rodziców, którzy cały czas znajdują się w niepewnej sytuacji, jeśli chodzi o dalszą edukację. Czy dzieci pójdą do szkoły od września 2020 i będą mogły zakończyć edukację w trybie zdalnym? Sprawę skomentował minister zdrowia, Łukasz Szumowski, który w rozmowie z Polskim Radiem przedstawił propozycję wprowadzenia nowych przepisów umożliwiających powrót uczniów do szkół w poszczególnych regionach. Wszystko zależałoby od sytuacji epidemicznej w danym miejscu. Z wypowiedzi ministra wynika, że najwięcej zależało będzie od lokalnych możliwości danej szkoły i od uwarunkowań epidemicznych.

Czy dzieci pójdą do szkoły od września 2020? Jest komentarz ministra edukacji 

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w środę, minister edukacji, Dariusz Piontkowski podał nowe wytyczne dotyczące powrotu uczniów do szkół po wakacjach. 

Czy dzieci pójdą do szkoły od września 2020?

Czy powrót dzieci do szkoły od września 2020 jest możliwy? Na ten moment Ministerstwo Zdrowia, wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym pracują nad wytycznymi epidemiologicznymi dla szkół, które mają działać od 1 września 2020 roku, jednak szczegółowe informacje pojawią się dopiero w drugiej połowie sierpnia 2020. 

Szkoła walk w dawnym budynku liceum w Kielcach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze