Uczniowie wracają do szkół 1 września! Nowe wytyczne i komentarz ministra edukacji

2020-08-05 14:10 Patrycja Obarowska
Zdalne lekcje - o co chodzi i jak będzie wyglądać nauka z domu?
Autor: pixabay.com Zdalne lekcje - o co chodzi i jak będzie wyglądać nauka z domu?

Minister edukacji o powrocie uczniów do szkół od 1 września 2020! Podczas ostatniej konferencji prasowej został poruszony jeden z bardziej nurtujących tematów! Czy dzieci wrócą do budynków szkolnych po wakacjach? Są nowe wytyczne i komentarz ministra!

Uczniowie wracają do szkół od 1 września 2020! Minister edukacji poruszył jeden z bardziej nurtujących tematów w ostatnim czasie, szczególnie wszystkich uczniów, jak i ich rodziców, a mianowicie powrót uczniów do szkół od 1 września 2020 roku. Rosnąca wciąż liczba zakażeń koronawirusa rodzi pytanie, czy powrót do szkoły zaraz po wakacjach i porzucenie edukacji w trybie zdalnym jest w ogóle realne. Temat ten powoli jednak staje się jasny. Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w środę, 05.08.2020, minister edukacji, Dariusz Piontkowski udzielił komentarza w sprawie powrotu dzieci do szkół. Od dłuższego czasu pracujemy nad tym, jak zorganizować rok szkolny 2020/21. Chcemy, by dzieci mogły bezpiecznie wrócić do szkół. Chcemy, by od 1 września zajęcia odbywały się tradycyjnie - przekazał Dariusz Piontkowski. Podczas spotkania na żywo padały także nowe wytyczne, które będą obowiązywać w placówkach szkolnych od 1 września 2020 roku. 

Uczniowie wracają do szkół od 1 września - NOWE WYTYCZNE

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w środę, 5 sierpnia 2020 roku, minister edukacji Dariusz Piontkowski poinformował, że plan powrotu dzieci do szkół jest przygotowywany. Pojawią się jednak nowe wytyczne. Okazuje się, że uczniowe nie będą mieli obowiązku zasłaniania ust i nosa podczas zajęć szkolnych. Pojawi się również szczególny obowiązek zachowania higieny. Sale będą stale dezynfekowane, a uczniowie będą musieli myć ręce zaraz po wejściu do budynku szkolnego.

Bezpieczna szkoła. Koronaporadnik "Będzie dobrze" Adama Federa odc. 38

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze