Cyklon nad Europą da nam popalić. Będzie zimno i deszczowo!

2022-09-16 13:39
Deszcz Polska
Autor: STANISLAW KOWALCZUK/East News

Pogoda we wrześniu nie rozpieszcza. Po upalnym lecie nie ma już śladu. Jesień zagościła u nas na dobre i nic nie wskazuje na to, by miała nas opuścić. Wręcz przeciwnie. Synoptycy zapowiadają, że do Europy zbliża się cyklon, który przyniesie ze sobą bardzo niekorzystne warunki pogodowe. Będzie zimno i mokro.

Potężny cyklon nad Europą - prognoza pogody na najbliższe dni nie napawa optymizmem. Chociaż kalendarzowe lato trwa jeszcze w najlepsze, patrząc za okno, ciężko mówić o najcieplejszej porze roku. Początek września przyniósł to, czego najbardziej obawiali się wszyscy urlopowicze, czyli ochłodzenie. Po temperaturach zbliżających się do 30 stopni nie ma już śladu. Eksperci pogodowi, którzy zbierają dane i analizują je w oparciu o te sprzed lat, orzekli, że pierwsza połowa września 2022 jest najzimniejszą od 14 lat. Tak zimno nie było od 2008 roku! Ostatnie dni przyniosły minimalne ocieplenie, ale jak ostrzegają synoptycy, nad Europę nadciąga potężny cyklon, który mocno pokrzyżuje weekendowe plany. Możliwe jest wystąpienie anomalii pogodowych!

Kiedy kończy się lato, a zaczyna jesień 2022? Pierwszy dzień kalendarzowej jesieni

Roksana Węgiel vs. HITY 2005

Cyklon Relii nad Europą

Najbliższy weekend zapowiada się mroźnie! Jak podają synoptycy, cyklon Relii utworzy się 16 sierpnia i zahaczy między innymi o Polskę, powodując znaczne ochłodzenie. Spadek temperatury to niejedyna konsekwencja cyklonu. Według danych ekspertów cyklon ma przynieść ze sobą opady deszczu, silne wichury, a nawet... śnieg. Zmiany w pogodzie prognozowane są w Polsce w dniach od 16 do 20 września i będą odczuwalne na południowym wschodzie kraju. Dobra wiadomość jest taka, że nie będą one jednak tak gwałtowne, jak w pozostałych częściach Europy.

Sonda
Boisz się nadejścia tegorocznej zimy?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze