Jesień

i

Autor: Pixabay

Kiedy kończy się lato, a zaczyna jesień 2022? Pierwszy dzień kalendarzowej jesieni

2022-09-17 23:22

Kalendarzowe lato jeszcze trwa, jednak patrząc za okno, można odnieść wrażenie, że nasz kraj w posiadanie wzięła już jesień. Na początek kalendarzowej jesieni, mimo że pogoda wskazuje na coś zupełnie innego, trzeba jeszcze chwilę zaczekać. Kiedy dokładnie kończy się lato, a zaczyna jesień? Przypominamy.

Jesień 2022 - kiedy kończy się lato? Chociaż można odnieść wrażenie, że jesień jest już z nami, to tak naprawdę trwa jeszcze kalendarzowe lato. Początek września przyniósł jednak zmiany w temperaturze. Do Polski nadciągnęło ochłodzenie, a eksperci pogodowi mówią o najzimniejszej pierwszej połowie tego miesiąca od 2008 roku. I choć wiele osób liczyło, że i tym razem pogoda spłata figla, przynosząc ponownie wysokie temperatury, to najnowsze prognozy nie napawają optymizmem. Synoptycy ostrzegają wręcz przed bombą chłodu, czyli arktycznym powietrzem, które dotrze do naszego kraju pod koniec tygodnia. Jak wynika ze wstępnych ekspertyz, nie powinniśmy spodziewać się temperatur wyższych niż 12-14 stopni. Wygląda na to, że trzeba pogodzić się z odejściem lata. Sprawdźcie, kiedy oficjalnie kończy się lato, a zaczyna kalendarzowa jesień.

Roksana Węgiel vs. HITY 2005

Kiedy kończy się lato 2022?

Kalendarzowe lato rozpoczęło się tradycyjnie 22 czerwca. W tym roku była to środa. I choć pogoda za oknem nie napawa optymizmem, to jeszcze możemy mówić o kalendarzowym lecie. Zakończy się ono bowiem dopiero 23 września, kiedy rozpocznie się kalendarzowa jesień. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku będzie ona wyjątkowo chłodna! Warto wspomnieć o tym, że tym roku kalendarzowa jesień zbiegnie się z początkiem jesieni astronomicznej. Astronomiczna jesień zacznie się dokładnie 23 września o godzinie 3:03. W przeciwieństwie do kalendarzowej ma ona ruchomą datę.

Sonda
Lubisz jesień?