Budda ofiarą ogromnego oszustwa. Niewiarygodne. Teraz miarka naprawdę się przebrała!

i

Autor: screen z filmu na YouTube: Budda. TV Budda ofiarą ogromnego oszustwa. Niewiarygodne. Teraz miarka naprawdę się przebrała!

NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ

Budda ofiarą ogromnego oszustwa. Niewiarygodne. Teraz miarka naprawdę się przebrała!

2024-03-28 16:00

Aktualnie Budda jest jednym z najbardziej wiarygodnych polskich twórców. Dlatego też postanowili to wykorzystać oszuści, którzy żerują na naiwności najstarszych oraz najmłodszych osób korzystających z internetu. Co się stało tym razem? Musicie uważać, przestrzec swoich rodziców, bo to wygląda bardzo wiarygodnie. Przekonajcie się, o co chodzi już teraz.

Spis treści

  1. Budda - oszustwo, hazard, scam

Nikomu nie trzeba przypominać, kim jest Budda. Youtuber w tajemnicy podrzucił skrzynię z pieniędzmi pod lokalny dom dziecka, wielokrotnie wspomógł akcje charytatywne, ale i tak największą popularność przyniosła mu głośna loteria, w której do wygrania było siedem samochodów. Zarówno tych mniej luksusowych, jak i tych klasy premium. Wszystkie jednak były specjalnie przygotowane przez samego Youtubera. Nie jest też tajemnicą, że dzięki loterii, którą nadzorował urząd skarbowy jego portfel znacznie się powiększył. Nieustannie pojawiają się nowe wyliczenia związane z tym, ile zarobił Budda na akcji. Wydaje się, że wystarczająco dużo, by rozpocząć przygotowania do zakupu najdroższego samochodu na świecie.

Budda kupił furę za 14 milionów złotych? Wrzucił filmik i wszystkim opadła kopara!

Budda, w bardzo krótkim czasie stał się wiarygodnym twórcą. Afera MGP nieznacznie naruszyła jego wizerunek. Sam fakt, że Kamil Labudda jest autentyczny i godny zaufania, sprawił, że Youtuber stał się idealną osobą do stworzenia scamu. Oszuści naprawdę się wysilili, żeby nabrać Polaków i skraść im pieniądze!

Wszystkie samochody Buddy. Takimi furami bujał się po mieście!

Budda - oszustwo, hazard, scam

Eksperci jasno twierdzą, że sztuczna inteligencja stwarza szereg zagrożeń dla ludzkości. To chociażby utrata miejsc pracy, czy umiejętność opracowania sposobu z zniszczenia ludzkości. Najgorzej może być wtedy, jeśli ktoś straci kontrolę nad AI. Sztuczna inteligencja jednocześnie powoduje, że ciężko jest rozróżnić coś nieprawdziwego od prawdziwego. Użytkownik za sprawą specjalnych wtyczek do programu w kilka minut może stworzyć piosenkę śpiewaną głosem topowych gwiazd. Biorąc pod uwagę problemy wynikające z AI, ten jednak jest bardzo mały.

Dużym problemem jest deepfake. Technologia pozwala na tworzenie realistycznych, a jednocześnie fałszywych filmów, nagrań audio, czy obrazów. Wykorzystywane jest to w kampaniach wyborczych, czy w reklamach typu scam. Blowek, Friz i właśnie Budda na początku roku stali się fałszywymi twarzami kampanii promującej hazard. 

Dziewczyna Buddy to prawdziwa piękność! Kamil troskliwie mówi do niej "Grażynka"

Fala deepfake'ów zalała internet. W sieci krąży wideo, które rzekomo ma pochodzić z TVP Info. Na pasku widnieje komunikat, że Budda jest gotów rozdać 7 samochodów i 30 drogich nagród. Chwilę później pojawia się relacja ze studia, gdzie ktoś głosem prawdziwych dziennikarzy mówi: Znany i szanowany Budda otworzył kasyno. Jest gotów rozdać 7 samochodów i 30 drogich nagród wszystkim aktywnym użytkownikom. 

Trafić można też na fake-reklamę z Blowkiem. Na filmiku stworzonym przez oszustów pojawia się dziennikarz publicznego nadawcy, który mówi: Popularny polski Youtuber Blowek wypuścił aplikację, dzięki której Polacy mogą stać się bardzo bogaci. Chwilę później pojawia się fake Karol Gązwa: Jestem pewny, że każdy może wygrać dzięki mojej aplikacji. Niektóre z największych wygranych są możliwe w [nazwa gry]. Te nagrania stworzone przez oszustów naprawdę wyglądają wiarygodnie. Łatwo można się nabrać, dlatego przestrzegamy. Żaden z Youtuberów nie składa widzom oferty ogromnych zysków.

Przypominamy, że Radio ESKA również stało się godnym obiektem dla oszustów. Nasi prezenterzy także nie proponują żadnych gier, w których można wygrać pieniądze. Koniecznie sprawdźcie: Uwaga na FAŁSZYWE konta prezenterów i stacji Radia ESKA. Oszuści chcą Was naciągnąć!