Avicii poszukiwał nowych brzmień! Tough Love jest dowodem! [WIDEO]

2019-05-13 15:40 RW
Avicii poszukiwał nowych brzmień! Tough Love jest dowodem! [WIDEO]
Autor: Universal Music Poland Avicii poszukiwał nowych brzmień! Tough Love jest dowodem! [WIDEO]

Tough Love to drugi singiel zapowiadający pośmiertny album Avicii'ego - zatytułowany Tim. Autorami i producentami kawałka są Tim Bergling (Avicii), Vincent Pontare i Salem Al Fakir (Vargas & Lagola). Tough Love zostaje wierny naturze największych hitów Avicii’ego, jak również stanowi kolejny dowód na to, że artysta stale poszukiwał nowych brzmień. Przekonajcie się sami - na ESKA.pl

Avicii - piosenka Tough Love to drugi utwór na pośmiertny album DJ-a. Al Fakir i Pontare to wieloletni współpracownicy Berglinga, którzy pracowali z nim między innymi nad Silhouettes, Hey Brother i Without You. Wiosną 2018, kiedy Tim poznawał muzykę z północnych Indii, zagrał swoim kolegom w studiu melodię zainspirowaną odkrytymi niedawno inspiracjami. – Ku naszemu zaskoczeniu, wpływy muzyki indyjskiej idealnie zgrały się z kawałkiem, nad którym wtedy pracowaliśmy. To było bardzo typowe we współpracy z Timem. Był geniuszem melodii – wspomina Vincent Pontare.

Zobacz: Avicii - piosenka SOS zdradza tajemnice śmierci DJ-a? O czym jest utwór?

Avicii - piosenka Tough Love

Avicii słynął w skrupulatności i perfekcjonizmu. W jego głowie zawsze tkwił końcowy efekt, jaki ma wywołać kawałek, nad którym pracuje. W notkach do Tough Love można było przeczytać:

To musi być duet. Najlepiej, gdyby była to para z prawdziwego życia. Albo tacy twórcy, którzy pracowali tak często, że wszyscy uważają ich za parę!

Kiedy Tim zmarł, singiel był gotowy w 80%. Aby spełnić wolę artysty, Pontare zaprosił do kawałka swoją żonę, szwedzką wokalistkę Agnes. Zobaczcie kulisy powstania Tough Love i posłuchajcie całego utworu poniżej:

Najnowsze