Ariana Grande - Fake Smile. Wydaje ci się, że słyszałeś tę piosenkę? Z tej melodii korzystało wielu!

2019-02-17 18:16
Ariana Grande - Fake Smile skrywa sekret. Znawcy muzyki zauważyli to od razu!
Autor: AUG/FaceToFace/REPORTER Ariana Grande

W piosenkach Ariany Grande niemal zawsze ukryte są jakieś smaczki dla znawców muzyki popularnej. Tak jest też w przypadku piosenki Fake Love, która znalazła się na najnowszej płycie amerykańskiej wokalistki. Jeśli słuchając utworu mieliście wrażanie, że już go gdzieś słyszeliście, to macie rację! Na ESKA.pl dowiecie się o bardzo popularnej wśród artystów melodii.

Ariana Grande - Fake Smile to jedna z piosenek, które znalazły się na Thank U, Next - najnowszej płycie amerykańskiej wokalistki. Jeśli już słuchaliście utworu, mogliście mieć wrażenie, że skądś go znacie. I nic dziwnego! W Fake Smile użyto melodii, którą wykorzystało w swoich piosenkach wielu artystów! Jeśli należycie do osób, które uwielbiają odkrywanie takich smaczków, koniecznie przeczytajcie nasz artykuł. Dowiecie się z niego, gdzie jeszcze można usłyszeć fragment muzyki z utworu Ariany.

Przeczytaj też: 7 RINGS Ariany Grande nawiązuje do piosenki sprzed lat. Podobieństwo jest uderzające!

Zobacz także: Gdyby Ariana Grande nie miała pieniędzy - zobaczcie parodię 7 Rings!

Fake Love Ariany Grande - stara melodia w nowej piosence

Wsłuchując się uważnie w Fake Love Ariany Grande, wyłapiecie charakterystyczną melodię stanowiącą podkład. To tak zwany "sample", czyli wycięty fragment innego utworu, który wstawia się i zapętla w nowym. Z tej praktyki najczęściej korzystają raperzy. Własnie jeden z hip-hopowych kawałków jest najbardziej znanym przykładem wykorzystania melodii, która znalazła się w Fake Love. Chodzi o utwór Tearz legendarnej grupy Wu-Tang Clan.

Ale nie tylko Wu-Tang Clan wykorzystali ten fragment. Melodię, przetworzoną na różne sposoby, lub inspiracje nią, można usłyszeć między innymi w Party's Goin' On od Shyheim, Where Do We Go From Here Alicii Keys, They Talked About Jesus od G-Unit i wielu innych.

Gdzie zaś użyto melodii po raz pierwszy? To utwór After Laughter w wykonaniu Wendy Rene. Piosenka jest starsza niż myślicie! Nagrano ją w 1964 roku. Posłuchajcie kompozycji, która pomogła stworzyć hity tak wielu artystom!

przeczytaj też:
Taco Hemingway

Autor: East News / Marcin Bruniecki/REPORTER

Taco Hemingway w bardzo szybkim tempie zyskał ogromną popularność. Jego albumy - zarówno Marmur, Cafe Belga czy też Soma 0,5 mg i 0,25 mg nagrane z Quebonafide, cieszyły się dużą popularnością. Ostatnio wyszło na jaw, że Taco Hemingway pracuje nad nowym materiałem w Studio Nagrywarka. To nie jedyna niespodzianka dla fanów artysty w tym miesiącu. Do sieci wyciekł właśnie fragment nowego utworu rapera. Będzie hit?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze