Ariana Grande - Fake Smile. Wydaje ci się, że słyszałeś tę piosenkę? Z tej melodii korzystało wielu!

2019-02-17 18:16 M.C.
Ariana Grande - Fake Smile skrywa sekret. Znawcy muzyki zauważyli to od razu!
Autor: AUG/FaceToFace/REPORTER Ariana Grande

W piosenkach Ariany Grande niemal zawsze ukryte są jakieś smaczki dla znawców muzyki popularnej. Tak jest też w przypadku piosenki Fake Love, która znalazła się na najnowszej płycie amerykańskiej wokalistki. Jeśli słuchając utworu mieliście wrażanie, że już go gdzieś słyszeliście, to macie rację! Na ESKA.pl dowiecie się o bardzo popularnej wśród artystów melodii.

Ariana Grande - Fake Smile to jedna z piosenek, które znalazły się na Thank U, Next - najnowszej płycie amerykańskiej wokalistki. Jeśli już słuchaliście utworu, mogliście mieć wrażenie, że skądś go znacie. I nic dziwnego! W Fake Smile użyto melodii, którą wykorzystało w swoich piosenkach wielu artystów! Jeśli należycie do osób, które uwielbiają odkrywanie takich smaczków, koniecznie przeczytajcie nasz artykuł. Dowiecie się z niego, gdzie jeszcze można usłyszeć fragment muzyki z utworu Ariany.

Przeczytaj też: 7 RINGS Ariany Grande nawiązuje do piosenki sprzed lat. Podobieństwo jest uderzające!

Zobacz także: Gdyby Ariana Grande nie miała pieniędzy - zobaczcie parodię 7 Rings!

Fake Love Ariany Grande - stara melodia w nowej piosence

Wsłuchując się uważnie w Fake Love Ariany Grande, wyłapiecie charakterystyczną melodię stanowiącą podkład. To tak zwany "sample", czyli wycięty fragment innego utworu, który wstawia się i zapętla w nowym. Z tej praktyki najczęściej korzystają raperzy. Własnie jeden z hip-hopowych kawałków jest najbardziej znanym przykładem wykorzystania melodii, która znalazła się w Fake Love. Chodzi o utwór Tearz legendarnej grupy Wu-Tang Clan.

Ale nie tylko Wu-Tang Clan wykorzystali ten fragment. Melodię, przetworzoną na różne sposoby, lub inspiracje nią, można usłyszeć między innymi w Party's Goin' On od Shyheim, Where Do We Go From Here Alicii Keys, They Talked About Jesus od G-Unit i wielu innych.

Gdzie zaś użyto melodii po raz pierwszy? To utwór After Laughter w wykonaniu Wendy Rene. Piosenka jest starsza niż myślicie! Nagrano ją w 1964 roku. Posłuchajcie kompozycji, która pomogła stworzyć hity tak wielu artystom!

przeczytaj też:
Taco Hemingway

Autor: East News / Marcin Bruniecki/REPORTER

Taco Hemingway w bardzo szybkim tempie zyskał ogromną popularność. Jego albumy - zarówno Marmur, Cafe Belga czy też Soma 0,5 mg i 0,25 mg nagrane z Quebonafide, cieszyły się dużą popularnością. Ostatnio wyszło na jaw, że Taco Hemingway pracuje nad nowym materiałem w Studio Nagrywarka. To nie jedyna niespodzianka dla fanów artysty w tym miesiącu. Do sieci wyciekł właśnie fragment nowego utworu rapera. Będzie hit?

Najnowsze