Absolwenci tych uczelni najszybciej dostają pracę! RANKING

i

Autor: Fot. East News / Lukasz Piecyk/REPORTER Absolwenci

Absolwenci tych uczelni najszybciej dostają pracę! RANKING

2018-06-27 17:15

Gdzie warto studiować? Absolwenci niektórych uczelni dostają pracę błyskawicznie! Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl 

Wybór odpowiedniej uczelni to ważna decyzja. Po zakończeniu liceum musimy zdecydować, co będzie dla nas najlepsze. Wiele osób będzie próbowało połączyć naukę i życie zawodowe. Większość zdecyduje się jednak na podjęcie studiów dziennych. Od tego, gdzie będziemy kontynuować naukę przez najbliższe lata może zależeć nasz przyszłość. Okazuje się, że absolwenci niektórych szkół wyższych dostają pracę dużo szybciej i łatwiej niż inni! 

Uniwersytety w Polsce. Najlepsze uczelnie 2018 

Niektóre z elitarnych uczelni cieszą się wśród pracodawców większym poszanowaniem. W przypadku przedmiotów humanistycznych najczęściej wygrywają te uniwersytety, które zajmują najwyższe miejsca w tabeli najlepszych szkół w Polsce. Od lat niezmiennie są to Uniwersytet Jagielloński w Krakowie i Uniwersytet Warszawski. Równie wysoko cenieni są absolwenci Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytetu Wrocławskiego. 

Perspektywy 2018: RANKING UCZELNI. Wiemy, gdzie najlepiej studiować

Absolwenci tych uczelni najszybciej dostają pracę!

Portal Puls HR wytypował natomiast ranking prestiżowych uczelni oparty o dane z 3. edycji ogólnopolskiego badania Ekonomicznych Losów Absolwentów. Wynika z tego, że pracodawcy najchętniej łapią za CV byłych uczniów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Drugie miejsce zajęło warszawskie SGH. Jego absolwenci pracę znajdują po niecałych dwóch miesiącach! Na trzecim miejscu znalazł się Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. 

Ile czasu spędzasz na Facebooku? Serwis niedługo ci to powie!