Flaga

i

Autor: Canva.com

27 grudnia wolny od szkoły i pracy? Mamy w Polsce nowe święto państwowe

2021-11-23 15:53

27 grudnia już nigdy nie będzie taki sam w polskim kalendarzu. Zgodnie z decyzją polskiego rządu, dzień ten stał się świętem narodowym. Co wtedy będziemy obchodzić? Czy będzie to dzień wolny od pracy i nauki? To pytania, które teraz zadają sobie Polacy. W ESKA.pl rozwiewamy wasze wątpliwości na ten temat.

27 grudnia wolny od szkoły i pracy? Mamy w Polsce nowe święto państwowe. Nastąpiła ważna zmiana w polskim kalendarzu. We wtorek 23 listopada 2021 prezydent Andrzej Duda podpisał nową ustawę. Według niej, 27 grudnia stał się nowym świętem państwowym. Co będziemy wtedy obchodzić? Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego to nowe polskie święto. Tym samym dołącza ono do kolejnych polskich świąt narodowych. Jeszcze niedawno obchodziliśmy 11 listopada, czyli Święto Niepodległości. Teraz czas na nową okazję. Polacy zadają sobie jednak jedno pytanie - czy będzie wtedy wolne? 27 grudnia jest zaraz po Bożym Narodzeniu, a więc dla wielu osób byłaby to okazja do przedłużenia długiego weekendu. Sprawdź niżej, co przewiduje ustawa.

Aż 178 dni WOLNYCH od szkoły w nowym roku szkolnym! Oficjalny kalendarz ogromnym zaskoczeniem

IV Olsztyński Bieg Niepodległości – 11 listopada 2021

27 grudnia - czy jest to dzień wolny?

Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego obchodzony będzie 27 grudnia. Podpisana przez Andrzeja Duda ustawa zaznacza, co wiąże się z ustanowieniem nowego święta narodowego. Mamy złą informację, ponieważ dokument nie zakłada dnia wolnego od pracy i nauki obowiązkowej.

Dni wolne - grudzień 2021

W Polsce w 2021 wolne będziemy mieli następujące dni:

  • 25 grudnia - Boże Narodzenie
  • 26 grudnia - drugi dzień świąt Bożego Narodzenia

Niektórzy mogą się także cieszyć wolnymi niedzielami i sobotami. Z pewnością też wiele osób weźmie wolne w Wigilię oraz Sylwestra.