19 października 2019 - święto państwowe. Czy jest wolne od pracy?

2019-10-19 10:40 A.D.
Święto
Autor: East News / Adam Staskiewicz

19 października 2019 obchodzić będziemy w Polsce święto państwowe, które jest jednym z najnowszych w naszym kraju. W przeciwieństwie do świąt kościelnych nowe obchody pojawiają się w ostatnich latach stosunkowo często. Czy 19 października jest dniem wolnym od pracy i szkoły? Co to za święto? Dowiedzcie się na ESKA.pl!

W Polsce obchodzimy dwa rodzaje świąt - państwowe i kościelne. Większość z nich jak Boże Narodzenie, Narodowe Święto Niepodległości, Wielkanoc, czy Wszystkich Świętych są dniami ustawowo wolnymi od pracy i szkoły dla wszystkich. Również Nowy Rok obchodzony 1 stycznia jest czasem odpoczynku. Wciąż powstają jednak nowe święta, które nie wypierają starych, a jedynie im towarzyszą w kalendarzu. Jedno z nich przypada 19 października 2019. Co to za dzień? Czy możemy liczyć na wolne godziny w pracy i szkole?

19 października 2019 - święto państwowe. Co to za dzień? 

19 października obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. Święto obchodzone w rocznicę zamordowania ks. Jerzego Popiełuszki przez funkcjonariuszy UB. Jest jednym z najnowszych świąt w kalendarzu, bo powstało w 2018 roku. 

19 października 2019 -czy jest wolny od pracy i szkoły? 

Mimo obchodów święta państwowego 19 października nie jest dniem wolnym. W 2019 roku wypada on w sobotę, która dla wielu z nas jest niepracująca. Jeśli jednak w przyszłości chcemy wziąć udział w uroczystościach upamiętniających, to warto wcześniej zatroszczyć się o urlop lub zwolnienie z zajęć. 

Najnowsze