10 maja powrót do szkoły - czy to prawda? Które klasy wracają do szkół?

10 maja powrót do szkoły - czy to prawda? Które klasy wracają do szkół?
Autor: Karol Porwich/East News 10 maja powrót do szkoły - czy to prawda? Które klasy wracają do szkół?

Powrót do szkół 10 maja 2021 emocjonuje polskich uczniów, którzy są już na ostatniej prostej, jeśli chodzi o obecny rok szkolny. Co wiadomo, jeśli chodzi o powrót do szkół 10.05.2021? Które klasy wracają do nauki stacjonarnej? Garść szczegółów podrzucamy w jednym miejscu.

Spis treści

  1. 10 maja powrót do szkoły - decyzja
  2. 10 maja powrót do szkół - jakie klasy?

10 maja powrót do szkoły - czy to prawda? Uczniowie zastanawiają się, kiedy wracamy do szkoły 2021, a ponadto szukają informacji w kwestii tego, czy faktycznie 10 maja powrót do szkół będzie możliwy? Wydaje się, że najbardziej zniecierpliwieni były osoby mające przed sobą egzaminy. Mowa o ósmoklasistach, a także tegorocznych maturzystach. To na nich spoczywa największa presja, jeśli chodzi o potrzebę nauki. Niecierpliwiły się również klasy 1-3, a także klasy 4-7 szkół podstawowych. Tęsknią za spotkaniami z kolegami z klasy, wspólnymi przerwami na szkolnym korytarzu i zajęciami, w czasie których było bardzo ciekawie pod kątem nauki. Czy powrót do szkół 10 maja 2021 oficjalnie nastąpi? Minister Edukacji i Nauki jest dobrej myśli.

Dariusz Kulma zdradza pewniaki na maturze 2021 z matematyki. Zobacz, jak policzyć te zadania!

10 maja powrót do szkoły - decyzja

Powrót do szkół 10 maja 2021 ucieszy uczniów, którzy mają przed sobą maraton związany z poprawianiem ocen. Swobodnie będą mogli uczęszczać na zajęcia, w czasie których napiszą zaległy sprawdzian i podniosą sobie średnią ocen. Przemysław Czarnek, w najnowszej rozmowie w Polskim Radiu 24, w piątek 23 kwietnia, powiedział: - Jeśli tendencja spadkowa będzie się utrzymywać, to są szanse na to, by otwierać kolejne województwa i przechodzić do jeszcze pełniejszej formy stacjonarnego nauczania.

Czarnek zaznaczył, że do otwierania szkół resort podchodzi ostrożnie, ale sytuacja też jest w tej chwili inna, bo zaszczepionych jest ponad 500 tys. nauczycieli, dodatkowo trwają szczepienia populacyjne. Do zaszczepiania pozostało jeszcze około 120 tys. personelu administracji szkolnej. 

10 maja powrót do szkół - jakie klasy?

Powrót do szkół 10 maja 2021, jeśli tendencja spadkowa zachorowań będzie się utrzymywać miał dotyczyć uczniów najwyższych klas. Mowa o uczniach uczęszczających do klas 4-8 szkół podstawowych, a także średnich i zawodowych. Niewykluczone, że wprowadzona zostanie nauka hybrydowa. Aktualnie, 26 kwietnia, do nauki hybrydowej wróciły dzieci klas 1-3 w jedenastu województwach, w tym m.in. woj. warmińsko-mazurskim i mazowieckim.

28 kwietnia 2021 przedstawiono dokładny harmonogram luzowania obostrzeń. Uczniowie nie wrócą do szkół 10 maja, a 4, 15 i 29 maja. Oto dokładny harmonogram z podziałem na klasy i szkoły:

  • od 4 maja - nauka stacjonarna dla klas 1-3 szkół podstawowych
  • od 15 maja - tryb hybrydowy dla klas 4-8 szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych
  • od 29 maja - powrót wszystkich uczniów do nauki stacjonarnej
Najnowsze