Zwiastun amerykańskiej ekranizacji "Millenium"

2011-05-30 10:42
Foto
Autor: eska.pl/cinema Ilustracja zastępcza

Zobacz w Eska Cinema!

W sieci pojawiła się nieoficjalna wersja zwiastuna pierwszej części trylogii "Millennium". Hollywoodzką ekranizację, przynajmniej pierwszą część, wyreżyserował sam David Fincher. Film nosi tytuł "The Girl with the Dragon Tattoo".

Trylogia Stiega Larssona na całym świecie rozeszła się w nakładzie 3 milionów egzemplarzy. Na jej podstawie trzyczęściowy film nakręcili już Szwedzi. Pierwsza część była wyświetlana również w polskich kinach oraz dwie jego kontynuacje dostępne u nas na DVD.

Znany dziennikarz oskarżony o zniesławienie, otrzymuje nietypowe zlecenie od właściciela koncernu przemysłowego, Henrika Vangera. Ma zbadać sprawę tajemniczego zaginięcia 16-letniej Harriet Vanger, które miało miejsce w latach 60-tych. Blomkvist nie wie, że każdy jego krok jest śledzony przez niezwykle inteligentną hakerkę, Lisbeth Salander, która wykonuje to na prośbę Vangera. Śledztwo z czasem zaczyna odkrywać krwawą i niebezpieczną historię rodziny Vanger.

Amerykański film ma być wierny książce. Wiąże się to również z dużą dawką brutalności i seksu jaka tam występuje, dlatego też obraz będzie posiadał prawdopodobnie kategorię wiekową R. Sony Pictures ma nadzieje, że David Fincher , który wyreżyseruje pierwszą część, zgodzi się na realizację kolejnych.

W obsadzie "The Girl With the Dragon Tattoo" w reżyserii Finchera znaleźli się: Daniel Craig , Rooney Mara , Stellan Skarsgard , Robin Wright , Max von Sydow , Christopher Plummer , Joely Richardson, Steven Berkoff i David Dencik . Premiera filmu planowana jest na 21 grudnia 2011 roku. W polskich kinach film pojawi się 13 stycznia 2012.Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE