Zombie też chcą być glamour! - [REC] 3: GENEZA - ZWIASTUN!

2012-03-28 13:53
Foto
Autor: eska.pl/cinema Ilustracja zastępcza

20 kwietnia na ekrany kin wejdzie [REC] 3: Geneza – prequel najpopularniejszej europejskiej serii filmów grozy. Obraz ma szansę przejść do historii za sprawą najlepiej ubranych zombie w dziejach horroru! Wszystko dzięki współpracy twórców z luksusowym domem mody ślubnej – Rosa Clará, w którym zaprojektowano i wykonano kostiumy dla całej obsady filmu!

To pierwszy przypadek zaangażowania tak uznanych w świecie mody twórców we współpracę przy produkcji horroru. Julio Fernández, szef studia filmowego Filmax International, w którym narodził się cykl „[REC]” uważa, że wsparcie najsławniejszych hiszpańskich projektantów było „wielkim zaszczytem i nadało filmowi dodatkowy, nowy wymiar.”

Podobnego zdania jest Rosa Clará. Założycielka firmy, której znakiem rozpoznawczym od lat pozostają stylowe, bajkowe kreacje, przyznała, że powodem jej zaangażowania w projekt była niesamowita, międzynarodowa popularność dwóch pierwszych części sagi „[REC]”. „Bardzo spodobał mi się pomysł pracy przy kolejnym filmie z dobrze mi znanej serii „[REC]”. Nie jest to typowy obraz, w którym można zobaczyć suknię ślubną mojego projektu – nigdy nie projektowałam kostiumów do horroru, ale ten mnie zainteresował. To duże wyzwanie, ale też świetna zabawa. Pracowałam na planie ze wspaniałymi ludźmi, profesjonalistami w swoich dziedzinach i dlatego nie mam najmniejszych wątpliwości, co do tego, że film będzie sukcesem. I uwielbiam główną bohaterkę – jest naprawdę doskonałą panną młodą.”

Wraz z trzecią częścią cyklu, seria „[REC]” opuszcza mury zainfekowanej kamienicy, znanej z poprzednich odsłon, a sam cykl zyskuje zupełnie nowy wymiar i rozmach. Akcja „Genezy” rozgrywa się na weselu, na którym wirus zamienił gości weselnych w krwiożercze monstra, zmuszając państwa młodych do desperackiej walki o przetrwanie. Miłośnicy serii poznają wreszcie rozwiązanie zagadki rozprzestrzeniającego się zła, a odpowiedź na nurtujące ich pytania pozwoli spojrzeć na fabułę wcześniejszych filmów z całkiem nowego punktu widzenia.

[REC] 3: GENEZA już od 20 kwietnia w kinach!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE