Żółwik Sammy w 50 lat dookoła świata (2010) KINO

2010-09-30 1:47
Foto
Autor: eska.pl/cinema Ilustracja zastępcza

Poznajcie go sami - żółwik Sammy.

Urodzony na kalifornijskiej plaży żółw morski Sammy rozpoczyna wędrówkę w kierunku morza. Znajduje i traci miłość swojego życia, śliczną, nowonarodzoną żółwicę o imieniu Karola.

W trakcie trudnej i pełnej przygód podróży przez oceany, którą muszą przebyć wszystkie żółwie, zanim powrócą na swą ojczystą plażę, Sammy wymyka się wielu niebezpieczeństwom, mając nadzieję na ponowne spotkanie Karoli. Wraz z najlepszym kumplem Jaśkiem widzi, jak źli ludzie krzywdzą planetę. Są jednak też i ludzie dobrzy, którzy ratują Sammy’ego.

Mały żółw walczy z piraniami, ucieka przed drapieżnym ptakiem i poszukuje tajemniczego, ukrytego przejścia. Pewnego dnia, przeżywszy wiele przygód, po pokonaniu licznych przeciwieństw losu, Sammy odnajduje Karolę. Ona również nigdy o nim nie zapomniała.


"Żółwik Sammy w 50 lat dookoła świata" to dobry film familijny, idealny na weekendowe popołudnie z rodziną. Świetna grafika, niezły dubbing i świeże pomysły.
Ważnym elementem polskiej wersji językowej filmu jest głos Adama Ferencego, który sprawił, że postać starego Sammy'ego, zarazem narratora opowieści, jest bardzo tajemnicza i intrygująca.Żółwik Sammy w 50 lat dookoła świata / Sammy's avonturen: De geheime doorgang (2010, Belgia, 85 minut)


Reżyseria: Ben Stassen
Polska wersja językowa: Iza Miko, Adam Ferency, Maciej Orłoś
NAJNOWSZE