Zbrodnie w Ojcu Mateuszu - więcej przestępstw niż odcinków! Statystyki robią wrażenie

2021-01-13 11:45 kg
Ojciec Mateusz
Autor: Materiały prasowe TVP

Ojciec Mateusz to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych seriali w polskiej telewizji. Produkcja gości na antenie Telewizji Polskiej od 2008 roku i niezmiennie przyciąga ogromną publiczność. Do tej pory widzowie mieli okazję obejrzeć ponad 300 odcinków, w których ksiądz Mateusz Żmigrodzki rozwiązywał kolejne zagadki kryminalne, a trzeba przyznać, że zdecydowanie miał co robić! Powstała statystyka kryminalna Sandomierza, z której wynika, że przestępstw w Ojcu Mateuszu było więcej niż odcinków serialu!

Zbrodnie w Ojcu Mateuszu - więcej przestępstw niż odcinków! Statystyki robią wrażenie. Akcja Ojca Mateusza rozgrywa się w Sandomierzu. Inspektor Możejko z poczciwymi aspirantami próbują zaprowadzić porządek, jednak nie wszystkie poszlaki w śledztwach wydają się oczywiste. W rozwiązywaniu kryminalnych zagadek pomaga im ksiądz Mateusz, który nie tylko stanowi oparcie dla lokalnej społeczności, ale posiada rzadki, detektywistyczny talent. Ile zbrodni popełniono w Ojcu Mateuszu?

Zbrodnie w Ojcu Mateuszu - więcej przestępstw niż odcinków!

Do tej pory widzowie Telewizji Polskiej mieli okazję obejrzeć 24 sezony Ojca Mateusza, na które złożyło się ponad 300 odcinków. W każdym z nich Możejko, Nocul oraz ksiądz Mateusz rozwiązywali kolejne kryminalne zagadki, aby zaprowadzić spokój w Sandomierzu. Produkcja cieszy się ogromną popularnością, o czym świadczyć może fakt, że ostatnio powstała szczegółowa analiza serialowych przestępstw. Statystyka kryminalna Sandomierza została wrzucona na fanpage Obliczenia i analizy w rapie na Facebooku. Wynika z niej, że do grudnia 2020 roku, czyli w 316 odcinkach produkcji, popełniono 502 przestępstwa! Jak czytamy w poście na Facebooku:

W Sandomierzu przez cały czas trwania akcji serialu (grudzień 2008 – grudzień 2020) zginęło dokładnie 150 osób. Zdecydowana większość ofiar padła ofiarą zabójcy, ponieważ aż 140 osób zostało zamordowanych. W tym samym czasie w Polsce doszło do 6864 morderstw, co oznaczałoby, że w mieście tym doszło do około 2% wszystkich zabójstw (co pięćdziesiątą ofiarą morderstwa jest mieszkaniec Sandomierza). Większość morderstw została dokonana za pomocą ciężkich przedmiotów oraz noży, rzadziej broni palnej. W mieście doszło również do kilku uduszeń, otruć, a także pchnięć z wysokości. Najbardziej kuriozalnym sposobem na zabójstwo było celowe wypuszczenie roju pszczół.

Mieszkańcy Sandomierza padali również ofiarą włamań, porwań, pobić czy też zastraszeń. W serialu nie brakowało także napadów na bank, handlu narkotykami, podpaleń czy też potrąceń przez samochód. Szczegóły przestępstw w Ojcu Mateuszu znajdziecie w kryminalnej statystyce Sandomierza poniżej:

Zapraszamy również do galerii poniżej, w której przekonacie się, jak na przestrzeni lat zmienili się bohaterowie Ojca Mateusza.

Zima 2020/21. Seriale telewizyjne, które musicie obejrzeć!
NAJNOWSZE